Almanya’da En Çok Tercih Edilen 10 Üniversite

Almanya’da En Çok Tercih Edilen 10 Üniversite

Almanya’da en çok tercih edilen 10 üniversite, alman eğitim sisteminin Türk öğrenciler açısından avantajlarını değerlendirerek size aktarmaya çalışacağız. Uluslararası öğrenciler tarafından Almanya’da En Çok Tercih Edilen 10 Üniversite’nin detaylı bilgileri sizler için fikir sahibi olacağınız bir çalışma olarak sunulmuştur.

Yurtdışında üniversite eğitimi ülkemizde artan özel okul maliyetleri göz önüne alınınca çoğu gence daha cazip gelen bir seçenek olarak ortaya çıkmaktadır. Lise eğitiminden sonra, gelecekte doğru alana ve doğru mesleğe ilerlemek adına düzgün kararlar vermek gerekir. Tam bu aşamada farklı bir dil öğrenmek, daha kaliteli eğitim almak ve yeni yerler, yeni kültürler keşfetmek isteyen öğrenciler, yurtdışında lisans eğitimine yönelmektedir.

  1. University Of Cologne

University of Cologne (Cologne Üniversitesi) Köln şehrinde bulunur. Geçmişi 1300’lü yıllara dayanan oldukça köklü bir üniversitedir. Konum itibariyle Amsterdam, Brüksel gibi şehirlere yakın olan Köln, her yıl 45 binden fazla öğrenci ağırlamaktadır.

  1. Goethe University Frankfurt

Adını alman yazar Goethe’den alan okul, 1900’lü yılların başında kurulmuş genç oluşumlu bir üniversitedir. Çok fazla etnik çeşitliliğe sahip olan Goethe Üniversitesi, sunduğu iş ve staj fırsatlarıyla çok fazla tercih edilmektedir. 40-50 bin civarı öğrenciye sahip olan okul, Frankfurt’ta eğitim düşünen öğrenciler için ideal seçeneklerden biridir.

  1. University Of Freiburg

Okul, 1457 yılında kurulmuş, dünyanın her yerinden öğrenci kabul eden butik üniversitelerinden biridir. Devlet üniversitesi olduğu halde 4 bin civarı öğrenciye sahiptir. Özellikle tıp, biyokimya, teknoloji ve sanat alanlarında kaliteli bir eğitim veren üniversite hem AB hem AB vatandaşı olmayan öğrencilere ücretsiz eğitim sunmaktadır.

  1. University Of Heidelberg

Heidelberg, Almanya’nın aynı adla anılan en eski şehirlerinden birinde, tarihi doku eşliğinde 1300’lerden beri hizmet vermektedir. Dünyanın her yerinden yaklaşık 5 bin öğrenciye hizmet veren okul, aynı zamanda ülkenin en kaliteli üniversitelerinden biridir. Kimya, işletme, tıp, astronomi gibi alanlarda hizmet vermektedir.

  1. Humboldt University Of Berlin

Almanya’nın 1800’lerde kurulmuş köklü üniversitelerinden biri olan okul, 2012 yılında University of Excellence unvanına layık görülmüştür. Bismarck ve Koch gibi önemli mezunlar veren okul, Berlin’de eğitim düşünen öğrenciler için 30 binden fazla kapasitesiyle hizmet vermektedir. En çok tercih edilen bölümleri; psikoloji, tıp ve biyokimya üzerinedir.

  1. Technical University Of Berlin

Almanya’nın başkenti Berlin’de hizmet veren üniversite, genelde teknik alanlarda ve mühendislik eğitim programları sunmaktadır. Almanya’nın en kaliteli mühendislik programlarına sahip olan üniversite, mezunlarına yüksek kariyer fırsatları sunmaktadır. 1879’da kurulmuş olmasına rağmen başarılı mezunları ve yetiştirdiği bilim insanlarıyla çok fazla tercih edilmektedir.

  1. Technical University Of Munih

1800’lerin sonuna doğru hizmet vermeye başlamış olan Münih Teknik Üniversitesi, Almanya’nın bilim ve teknoloji alanında eğitim veren tek devlet üniversitesidir. Yaklaşık 5 bin öğrenciye sahip olan okul; mühendislik, fizik bilgisayar ve matematik alanlarında en çok tercih edilen üniversitedir. Avrupa’da Oxford ve Cambridge’den sonra gelen Münih Teknik, zengin programları ve ücretsiz eğitimiyle çok fazla tercih edilmektedir.

  1. Rwth Aachen University

Almanya’nın en iyi teknik okullarından bir diğeri olan RWTH Aachen Üniversitesi, mühendislik ve madencilik alanında çok fazla tercih edilmektedir. Endüstriyel alanlarda bilinen ve tanınan okul, mezunlarına istihdam imkanları da sağlamaktadır. Dünya genelinde yaklaşık 10 bin civarı yabancı öğrenci çeşitliliğine sahiptir.

  1. Ludwig Maximilian University

1472 yılında kurulmuş olan üniversite, Almanya’nın en bilindik ve kaliteli okulları arasında yer alır. Özellikle bilgisayar, MBA, ekonomik, işletme ve tıp alanlarında çok fazla tercih edilen okul, Münih’te yer almaktadır. Ülkenin en büyük öğrenci nüfusuna sahip şehir, mezun olduktan sonra öğrencilerine pek çok alanda kariyer fırsatları sunmaktadır.

  1. Free University Of Berlin

Genç oluşumlu olan üniversite 1948 yılında kurulmuş olmasına rağmen Almanya’nın en kaliteli üniversiteleri arasında yer almayı başarmıştır. En çok tercih edilen bölümleri; nörolojik bilimler, biyokimya ve farmakoloji olan okul, iş verenlerle anlaşmalarına dayanarak mezun olduktan sonra yüksek oranda istihdam sağlamaktadır. Berlin’in merkezinde yer alan okul her yıl Alman öğrenciler dışında binlerce yabancı öğrenciye de ev sahipliği yapmaktadır.

 

Günümüzde Almanya’da eğitim sadece Almanca olmamakta, çoğu üniversite en çok tercih edilen bölümlerde İngilizce eğitim fırsatı da sunmaktadır. Özellikle mühendislik, eczacılık, tıp, ekonomi, işletme ve bilim alanında hem Almanca hem İngilizce pek çok programa sahip olan Almanya, dünyanın her yerinden binlerce öğrenci ağırlamakta ve üniversitelerinde aynı düzeyde kaliteli eğitim sunmaktadır. Sizde Almanya’da eğitim düşünüyorsanız UNIEDU Yurtdışı Eğitim bünyesindeki eğitim danışmanlarımızla iletişime geçerek HAYALLERİNİZE ERİŞEBİLİRSİNİZ.

INSTAGRAM