Rusya’da Dil Okulu


Rusya’da Dil Eğitimi

Rusya’da dil eğitimi almak, Rusya’nın dünya ticaretindeki etkinliğini artırmasından dolayı, yurtdışında eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler tarafından çok fazla rağbet görmektedir. Rusça Slav dillerinden biridir ve Avrupa ve Asya’da yaşayan halk tarafından yaygın kullanılmaktadır. Dünya şartları İngilizceden sonra Rusça bilmenin önem kazandığını göstermektedir. Türkiye ile Rusya arasındaki ticari ilişkilerin her geçen gün artması Türk öğrencilerin Rusça öğrenmeye taleplerini artırmış durumdadır.

Rusya, Dünya’nın en gelişmiş ülkelerinden bir tanesidir ve başkenti Moskova’dır. Rusya’nın göstermiş olduğu hızlı ekonomik büyüme, ülkenin tüm faaliyet alanlarında daha aktif olmasını sağlamakta ve halkın yaşam standardı yükselmektedir. Rusya sahip olduğu altın ve döviz rezervi bakımında dünya sırlamasında üçüncü ülke konumundadır ve dünyadaki en büyük doğalgaz ihracatçısıdır, petrol ihracatında ise dünyada ikinci sıradadır. Rusya’da son yıllardaki ekonomik büyümesinin altında doğalgaz ve petrol sanayisinin gelişmesiyle birlikte buradan gelen gelirlerinin verimli ve etkin kullanılması yatar.

Rusya’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Rusça, Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen resmi dillerden bir tanesidir.

Rusya Federasyonu’nun son zamanlardaki ekonomik ve ticari başarıları Rusça’yı en çok konuşulan dillerden biri haline getirmiştir. Uluslararası öğrenciler tarafından Rusya’da dil eğitimi oldukça popüler hale gelmiştir.

Rusya; Rusça’nın en doğru ve düzgün öğrenebileceği, o dilin anavatanı ülkedir. Hem Rusça öğrenmiş olacak hem de dünya üzerinde yüzyıllardır bulunan bu ülkenin kültürüne şahitlik edeceksiniz.

Türkiye ile Rusya arasındaki siyasi ilişkilerin sıcaklığı ve ticaretin gelişmesi ile Rusça bilmenin avantaj olduğu bir platform oluşmuştur. Bu da Türk öğrencileri Rusya’da dil eğitimi almaya iten nedenlerden biridir.

Rusya sahip olduğu zengin doğal kaynaklarıyla Dünya’da en güçlü ihracatçılarından biridir. Rusça iş dünyasında geçerli ve önemli bir dildir.

Rusça’yı Dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birine sahip olan Rusya’da, Rus eğitimciler tarafından öğrenilmesi, öğrencilere çok büyük avantaj sağlayacaktır.

Rusya’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler, dili yaşayarak, deneyimleyerek öğrenmek dışında, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle arkadaşlık etme imkanına sahip olacaklar. Rusya’da bulundukları süre boyunca sadece Rus kültürünü değil, uluslararası öğrencilerin kültürlerini de yakından tanıma fırsatı elde edecekler.

Rusya’da Dil Eğitimi Esnasında Sosyal Yaşam

Rusya geniş bir coğrafyaya hakimdir ve ülkede orta karasal iklim hüküm sürmektedir. 4 mevsimin hepsi ilkbahar, yaz, kış, son bahar olarak görülür. Her mevsimin süresi yaklaşık 3 ay dır. Ülkede yazın +25, +26 derece sıcaklıklar görülürken, kışın ,-14,-15 dereceleri görmek mümkündür.

Rusya, 144 milyon nüfusuyla, dünyanın en kalabalık ülkelerindendir. Doğal kaynaklar açısından oldukça zengindir. Ülkede tarım çok gelişmiştir, tarım arazileri çok geniş alan kaplamaktadır ve Rusya dünyanın en büyük üçüncü tahıl ihracatçısıdır. Halkın çoğu Hristiyanlığın Ortodoks mezhebine mensuptur. Paskalya bayramına dini inanç ayrımı yapmadan Rusya halkının %90’dan fazlası katılmaktadır.

Rus mutfağı, genellikle deniz ürünleri açısından zengindir. Bunun dışında sebze, et yemekleri ile de meşhurdur. Ülkede, farklı milletlerin mutfaklarından sunum yapan restoranlar, kafeler bulunmaktadır.

Rusya’da dil eğitimi ücretleri ve dil eğitimi esnasında yaşam maliyetleri diğer ülkelere kıyasla daha uygundur. Moskova ve St. Petersburg gibi metropol şehirler, Rusya’daki küçük şehirlere göre bir miktar daha pahalıdır. Şehir içi ulaşım ücretleri makul seviyededir. Ülkede çok gelişmiş tren ağı mevcuttur ve Ruslar ulaşımları için genelde tramvay, metroyu tercih etmektedirler. Ülkede trafik problemi çok görülmemektedir.

Rusya’da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Şehirler

Moskova

Rusya’nın başkenti Moskova’dır. Moskova, modern mimarisi, tarihiyle dünyadaki en güzel şehirlerden bir tanesidir. Rusya’nın en kalabalık şehridir ve nüfusu 10,5 milyondur. Moskova, Rusya’nın ticaret, kültür ve sanat merkezidir. Ulaşımın oldukça gelişmiş olduğu şehir, mimarisiyle ünlü, dünyanın en işlek metro sistemine ev sahipliği yapmaktadır. Metro sistemi sayesinde şehirde, sert geçen kışlarda dahi insanlar ulaşım konusunda problem yaşamamaktadır.

Dünya tarihi açısından da oldukça önemli olan bu şehir yılın her zamanı çok fazla turist çekmektedir. Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler Moskova tercihinde oldukça ısrarlı davranmaktadır.

St. Petersburg

Rusya’nın en büyük ikinci şehri olan St. Petersburg Rusya’nın kuzeybatısında bulunan, zengin mimarisiyle dikkat çeken bir liman kentidir. Dünyaca ünlü Rus yazarlar Dostoyevski, Çaykovski ye ev sahipliği yapmış, modern bir Avrupai şehirdir.

St. Petersburg’da Mayıs ve Temmuz ayları arasında en uzun günler yaşanmaktadır. En uzun gecelerin yaşandığı bu döneme Beyaz Geceler denilir ve birçok ülkeden ziyaretçiler Beyaz Geceleri yaşamak için St. Petersburg’a gelmektedir. Şehirde, kış ayları oldukça soğuk geçmektedir.

Rusya’da dil eğitimi planlıyorsanız, UNIEDU Yurtdışı Eğitim bünyesindeki uzman danışmanlarımızla iletişime geçebilir, size uygun şehir ve dil okulları hakkında görüşüp, Rusya’da dil eğitimi ücretlerinin kampanyaları hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

INSTAGRAM #unieducomtr