Amerika'da Dil Eğitimi


AMERİKA’DA DİL EĞİTİMİ

Amerika’da dil eğitimi almak İngilizce öğrenmek isteyen herkesin ilk tercihleri arasındadır. Günlük hayatta İngilizceyi bilme ihtiyacı, sürekli gelişen ve değişen dünya koşullarında şüphesiz günden güne önemini artırmaktadır. Bu nedenle artık özellikle iş hayatında dil bilme zorunluluğu karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizde mevcut eğitim sistemindeki ezberci yaklaşım nedeniyle alınan eğitimden yeterince verim alınamamaktadır ve bu nedenle öğrenciler yurt dışında dil eğitimine daha ciddi eğilim göstermeye başlamıştır. Özellikle ana dili İngilizce olan ülkelere talep her geçen gün artmaktadır. İngilizce dil eğitimi konusunda en çok tercih edilen ülkeler Amerika, İngiltere, Avustralya, Kanada ve İrlanda’dır.

Amerika’da İngilizce eğitimi, son yıllarda yurt dışında dil eğitimi düşünen pek çok öğrencinin ilk tercihleri arasındadır. Amerika’da dil eğitimine karar veren öğrenciler, özellikle yaz dönemi için gidecekleri şehir ve okul tercihini yaparak vize işlemlerine başlarlar. Her yıl binlerce öğrencinin İngilizce dil eğitimi için Amerika’yı tercih etmesinin başlıca sebebi; verdiği üst düzey kaliteli eğitimdir. Bilim, sanat, teknoloji ve eğitim alanında dünyanın sayılı gelişmiş ülkeleri arasında yer alan Amerika, öğrencilerin eğitim aldıkları alanda vizyonlarını geliştirmesine ve farklı bakış açıları kazanmalarına da yardımcı olmaktadır. Birçok kişinin hayallerini süsleyen Amerikan rüyasını yerinde yaşamak isteği, yurt dışında dil eğitimi düşünen öğrencilerin Amerika’daki dil okullarını üst sıralara taşımasına neden olmuştur.

Amerika’da Dil Eğitimi Nasıl Alınır?

Amerika’da dil eğitimi öğrencilere ezberci sistemin dışında, pratiğe ve görsellere dayalı, faydalı, verimli bir eğitim sunar. Doğru öğrenme teknikleri, etkili telaffuz ve nitelikli eğitmenler eşliğinde alınan İngilizce eğitimi, okuldan sonra düzenlenen etkinlikler ve gezilerle de pratiğe dökülerek tam olarak öğrencinin dili kavramasını ve uygulamasını sağlamaktadır. Böylece öğrenciler, yurtdışında dil eğitimi alırken hem bulundukları şehri tanımış olurlar hem de konuşarak öğrendikleri bilgileri pekiştirirler. Amerika’daki dil okullarında verilen İngilizce eğitimlerini başarıyla bitirdikten sonra ülkelerine dönen öğrenciler akıcı ve temiz bir İngilizce ile derslerinde başarılı, hayatlarında kariyer sahibi bireyler haline gelirler.

Amerika’da Dil Eğitimi İçin Hangi Şehir?

Amerika’da dil eğitimi için en çok tercih edilen şehirler; New York, Boston, San Francisco, San Diego, Los Angeles, Miami, Philadelphia, Washington ve Chicago’dur. Amerika’da dil eğitimine karar verdikten sonra öğrencilerin aklındaki soru, hangi şehirde dil eğitimi almalıyım? Bu sorunun cevabı tamamen sizin önceliklerinize, gideceğiniz döneme, bütçenize ve planlarınıza göre değişkenlik gösteren bir karardır. Eğer ki yaz dönemi dil eğitimi planlıyorsanız, Amerika’nın kıyı kesimlerindeki şehirler sizin için daha uygun olabilir. Daha merkezi ve canlı bir şehirde dil eğitim almayı düşünüyorsanız şüphesiz New York dil okulları sizin için doğru tercih olacaktır. Bütçe olarak merkezi yerler sizi zorlayacağını düşünüyorsanız, nüfusun daha az ve öğrenci hayatının daha ekonomik olduğu Philadelphia dil okulları, Washington dil okulları veya Chicago dil okullarını tercih edebilirsiniz.

Ayrıca merkezi şehirlerde Türk öğrenci yoğunluğu daha fazla olduğundan dil eğitiminize odaklanamayabilirsiniz ancak; küçük şehirlerde Türk öğrenci oranı da daha azdır. Yaz döneminde San Francisco dil okulları, San Diego dil okulları, Los Angeles dil okulları ve Miami dil okulları öğrencilerin ilk tercihlerini oluşturur. Buralarda dil eğitimi alırken aynı zamanda plajlarında harika bir yaz geçirebilirsiniz. Tabi ki sizin gibi düşünen başka Türk öğrenciler de olacağından Amerika’daki Türk popülasyonuna dikkat etmeniz gerekir. ‘’Türk, Türk’ü bulur’’ misali Amerika’da Türklerle zaman geçirirseniz, İngilizce konuşmayacağınızdan günlük hayatta öğrendiklerinizi çok fazla İngilizce dil pratiğine dökemezsiniz.

Amerika’da dil eğitimi için, Amerika’daki dil okullarında genel İngilizce, yarı yoğun İngilizce, yoğun İngilizce programlarında eğitim vermektedir. Her programın ders saati farklılık göstermektedir. için KAPLAN dil okulları, EC dil okulları BSC dil okulları, Kings College dil okulları, LSI dil okulları, St. Giles dil okulları, ELS dil okulları, Sprachcaffe dil okulları, UCLA dil okulları en çok tercih edilen Amerika’daki dil okullarıdır.

Amerika’da Dil Eğitimi Fiyatları

Amerika’da eğitim ücretleri, konaklama ve yaşam giderlerinden de biraz bahsedelim. Amerika’da dil okullarının fiyatları seçtiğiniz okul, alacağınız eğitimin süreci ve gitmeyi düşündüğünüz şehre göre değişkenlik göstermektedir ancak son zamanlarda çoğu dil okulu Türkiye’deki ekonomik sıkıntıların farkında olduğundan dönemlere göre değişiklik gösteren %20’den %35’lere kadar artan İngilizce dil okulları indirim kampanyaları düzenlemektedirler.

Alacağınız dil eğitimine, seçtiğiniz dil okuluna göre farklı oranlarda indirim ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Aylık yaşam giderleri, bulunduğunuz şehre göre değişkenlik gösterse de ortalama 1000-1500 dolar arası bir bütçe ayırmanızı tavsiye ederiz. Yaşamın daha pahalı olduğu büyük şehirlerde bu rakamlar 2000 dolar civarındadır. Amerika’da İngilizce eğitimi esansında, konaklama olarak aile yanı konaklama veya yurt konaklaması tercih edebilirsiniz. Her iki konaklama da dil okullarına toplu taşımalarla en fazla yarım saat mesafede yakın yerlerde bulunmaktadır.

Amerika’da dil eğitimi almanın sizin için şüphesiz pek çok artısı olacaktır. Dil eğitimi aldığınız okulda teknolojinin tüm avantajlarından faydalanabilir, interaktif eğitim materyalleriyle öğrenci odaklı bir sistemde İngilizce öğrenmiş olursunuz. Dünyanın en iyi ülkelerinden biri olan Amerika’da dil eğitimi almak, birçok milletten insanla tanışıp kaynaşmanızı ve farklı kültürleri tanımanızı sağlar. Gerek sosyal hayatta gerek aile yanı konaklamanızda tanıyacağınız insanların yaşayış şekillerini ve düşüncel yapılarını öğrenir, farklı bakış açılarına sahip olursunuz. Dil eğitiminizi aldığınız kuruma göre, Amerika’da üniversite eğitimi planlıyorsanız, dil okullarının anlaşmalı olduğu üniversitelerin birinde öğreniminize devam edebilirsiniz.

Amerika’da dil eğitimi düşünüyorsanız, UNIEDU Yurtdışı Eğitim bünyesindeki uzman danışmanlarımızla iletişime geçebilir, size uygun şehir ve dil okulları hakkında görüşüp, kampanyalı fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

INSTAGRAM #unieducomtr