İspanya'da Dil Eğitimi


İspanya’da Dil Eğitimi

İspanya’da dil eğitimi almak, İspanyolca öğrenmek için en doğru tercihtir. İspanya, İspanyolcanın en düzgün, ve anlaşılır konuşulduğu ülkedir ve  İspanyolca, dünyada en fazla konuşulan 3 tane dilden bir tanesidir. Dünyadaki 58 ülkede toplam 500 milyon insan tarafından iletişim için kullanılmaktadır. İspanyolca dil eğitimine bugünden gereken yatırımı yapan öğrenciler ileride çok avantajlı durumu geçecektir. İspanyolca İngilizceye alternatif olabilecek dillerin başında gelmektedir.

İspanya Krallığı, anayasal monarşi ile yönetilmektedir. Fransa, Andora, Portekiz ve Birleşik Krallığa bağlı Cebelitarık ile sınır komşusudur. Başkenti Madrid olan ülke’nin futbol ligi ve futbol takımları dünya çapında üne sahiptir. İspanya’da Okyanusal, kıtasal ve akdeniz iklim tipleri görülmektedir. 3 farklı iklimin görüldüğü ülkede akdeniz ikliminin yaşandığı kesimlerde yazlar sıcak, kışlar ise ılıman geçmektedir. 

İspanya’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

İspanya’da dil eğitimi için en fazla; Barcelona, Madrid, Valencia, Malaga, Sevilla, Cadiz, Salamanca, Alicante, Granada, Marbella, Tenerife şehirleri tercih edilmektedir. İspanyolca öğrenmek için  en popüler programlar ise Genel İspanyolca, Yoğun İspanyolca, İş için İspanyolca, DELE sınavına hazırlık programı, Üniversiteye hazırlık kursları, İspanyolca+ Dans, İspanyolca+ Staj gibi programlardır.

İspanyolca, dünya üzerindeki ülkeler tarafından en fazla resmi dil olarak kabul edilen dildir. Yeryüzünde en fazla konuşulan 3 dilden bir tanesidir. İspanya’da dil eğitimi ekonomik anlamda uygundur  ve bu sebeple öğrenciler ispanya’da dil eğitiminden sonra İspanya’da lisans, yüksek lisans  veya master programlarına devam etmeyi hedeflemektedirler.

İspanya ile Türkiye arasındaki ticaret ortaklıkları sebebiyle şu an İspanyolca öğrenmeye çalışan öğrencileri okullarını tamamladıklarında avantajlı konuma getirecektir. İspanya’da eğitim kurumları devletin kontrolündedir ve hükümetler tarafından sürekli desteklenip denetlenmektedir. Bu nedenle eğitim kalitesinden taviz verilmemektedir. İspanya’da dil eğitimi esnasında tüm Avrupa ülkelerini rahatça gezip görme fırsatına sahip olacaksınız.

İspanya’da Hayat

Şirin bir Avrupa ülkesi olan İspanya, modern bir ülkedir. Geçmişten gelen tarihi dokusunu muhafaza edebilmiş olan ülkede insanlar çok sıcakkanlıdır ve yabancı ülkeden gelen ziyaretçilere karşıda oldukça saygılı ve kibarlardır. İspanyollar, renkli bir kültüre sahiptir ve sanata, eğlenceye oldukça düşkündürler.

İspanya dünyada turistlerin en fazla seyahat ettikleri ikinci ülkedir. Dünyanın en popüler turizm bölgelerinden olan ülke turizm sektöründe ne kadar başarılı olduğunu kanıtlamıştır. Yıl içerisinde bir çok sanat, kültür festivalleri düzenlenmektedir.

İspanya çok zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Ülke konumu ve verimli topraklara sahip olmasından dolayı birçok devlet tarafından işgal edilmiştir. Bu işgaller sonucu içinde hem doğu hem de batı kültüründen yemekler bulunduran zengin bir mutfak kültürü ortaya çıkmıştır. Gezerken,her millete ait restoranlar ve kafeler bulmak mümkündür.

İspanya 1982 yılında NATO’ya, 1986’da Avrupa Birliği’ne üye olmuştur. Para birimi Euro’dur İspanyada dil eğitimini tercih eden öğrenciler, ülkenin Schengen alanı içerisinde olmasından dolayı Avrupa ülkelerini kolaylıkla girip çıkma hakkına sahip olacaklar.

İspanya'ya gitmeden önce öğrencilerin kapsamlı bir sağlık sigortasına sahip olmaları önerilir. Ayrıca rutin aşıların da yaptırılması tavsiye edilir. İspanya'ya dil eğitimi için giden uluslararası öğrencilere yasal çalışma izni verilmemektedir.

İspanya’da şehirden şehre, ve konaklama alternatiflerine göre   ücretleri farklılık göstermektedir. Aile yanı konaklama ve öğrenci yurtları bulunmaktadır. Dil eğitimi programlarında en çok tercih edilen konaklama türü aile yanı konaklamadır. Özellikle öğrencilerin gittikleri ilk aylarda oranın kültürünü tanımaları için aile yanı konaklama önerilir.

4 haftalık bir dil eğitimi programı için; okul ücretleri ortalama aylık 500-600 EURO,  aile yanı konaklama ortalama aylık 650-1000 EURO arasındadır.

En Çok tercih Edilen Şehirler

İspanyolca öğrenmek isteyen uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettikleri şehirler; Madrid, Barselona ve Valencia’dır.

Madrid

Başkent Madrid, İspanya’nın en kalabalık, Avrupa’nın en kalabalık 5. şehridir. Festivalleriyle adından bahsettiren, geniş caddeleri bulunan ünlü bir İspanyol şehridir.

Barselona

İspanya’nın en büyük ikinci şehridir. Bir liman şehridir ve deniz ticareti ve kıyı turizmi ile ülke ekonomisine önemli getiri sağlamaktadır. Şehirde daha çok Katalan kültürü ağır basmaktadır.

Valensiya

Valensiya, romalılar tarafından kurulmuştur ve Valensiye özerk bölgesinin başkentidir. İspanya’nın doğusunda yer alan bölgede farklı milletlerin izlerine rastlamak mümkündür. Vizigotlar, Romalılar, Endülüs Arapları, Berberiler ve Aragonlar bu kente ekonomi, kültür ve sanat alanında  gelişmesine katkıda bulunmuşlardır.

Dünya’da en çok konuşulan 3. Dil olarak kabul edilen ev sürekli daha çok kişi tarafından iletişim için kullanılan bu dili İspanya’da dil eğitimi alarak öğrenmek isterseniz. UNIEDU Yurtdışı Eğitim bünyesindeki danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

INSTAGRAM #unieducomtr