İsviçre’de Dil Eğitimi


İsviçre’de Dil Eğitimi

İsviçre’de dil eğitimi alırken çok kültürlü bir ortamda eğitim alarak hem de Fransızca, Almanca ve İtalyanca dil seviyenizi geliştirebileceksiniz. İsviçre’ye bu üç dilden birini öğrenmeye gelenler İngilizcelerini de geliştirebilirler. İsviçre de üniversite mezunu oranı bi hayli yüksektir ve devlet tüm eğitim veren kurumları denetlemektedir.

İsviçre, 26 kantondan oluşan ve federal cumhuriyetle yönetilen bir ülkedir ve Başkenti Bern dir. Almanya, Fransa, İtalya ve Avusturya ile sınır komşusu olan ülke Batı Avrupa’da yer almaktadır.  İsviçre’de Almanca, Fransızca, Romansça ve İtalyanca resmi dillerdir. Ülke ekonomisi daha çok bankacılık, enerji, otomotiv sektörüne dayanır. Zürih, Lozan ve Cenevre ülkenin diğer önemli şehirleridir ve kış turizminde İsviçre dünyada en üst sıralardaki ülkelerden biridir.

İsviçre’de Dil Eğitimi Seçmenin Avantajları

  • İsviçre, Dünyanın en güvenli ülkelerinden biridir. Suç oranı çok düşüktür.
  • Fransızca, Almanca, Romansça ve İtalyancanın resmi dil kabul edilmesi, İsviçre’de dil eğitimi almayı en avantajlı hale getiren faktördür.
  • İsviçre’de alacağınız eğitim esnasında, bir dili öğrenirken diğer dillere de eğilerek kendinizi geliştirebilir. Dünya’da geçerliliği olan artı bir dil daha öğrenebilirsiniz.
  • İsviçre, Schengen bölgesi içerisindedir. Almış olduğunuz vize ile diğer Avrupa ülkelerini rahatca seyahat etme imkanına sahip olacaksınız.
  • Coğrafi konum olarak, Türkiye’ye yakın mesafede sayılır İsviçre’ye uçak yolculuğu ile 2-2.5 saatte ulaşmanız mümkündür.
  • İsviçre’de çok fazla yabancı nüfusunun olması da öğrencilere farklı aksanlarla iletişim kurma ve aksanları tanıma fırsatı sunmaktadır.

İsviçre’de Dil Eğitimi Alırken Sosyal Yaşam

  • İsviçre, tüm dünyada yüksek güvenlikli ve tarafsız bir ülke olarak bilinir. Bu nedenle dünya çapında saygın ve bilinen bankaların neredeyse tümünün merkezi İsviçre’dedir.
  • İsviçre, Avrupa ülkelerine oranla kişi başı milli geliri daha yüksektir. Halkına yüksek yaşam standartlarında hayat sunan ülkede, nüfusun büyük kısmı başka ülkelerden gelmiştir. Birçok kültür bir arada uyum içerisinde yaşamaktadır. Kültürlerin etkileşimi ve paylaşımlarından dolayı zengin bir mutfağa sahiptir. İsviçre mutfağında her kültürden izlere rastlayabilir damak zevkinize uygun yiyecekler bulabilirsiniz.
  • Ülkenin demir yolu ağları oldukça gelişmiştir. Ülke sınırları içerisinde konforlu ve hızlı bir şekilde istediğiniz yere gidebilirsiniz. Şehir içi trafik problemi olmayan ülkede, insanlar birbirine oldukça saygılı ve hoşgörülüdür.

İsviçre’de dil eğitimi için seçmiş olduğunuz dil okullarında, genel Almanca kursu, yoğun Almanca kursu, birebir Almanca kursları, Almanca sınav hazırlık kursları, genel Fransızca kursu, yoğun Fransızca kursu, birebir Fransızca kursları, Fransızca sınav hazırlık kursları alabilirsiniz. İsviçre’de dil eğitimi için gittiğinizde yurt, aile yanı konaklama, otelde konaklama şeklinde 3 alternatifli konaklamadan birini tercih edebilirsiniz. Yurtlar tek kişilik veya çift kişilik odalı olup mutfak, banyo, WC ler ortak kullanım alanıdır. Aile yanı konaklamalar bizim öğrencilere her zaman önermiş olduğumuz konaklama türüdür. Aile yanı konaklama ile o ülkenin kültürüne diline daha fazla hakim olma imkanını yakalıyorsunuz.

Dil okulları Zürih ve Lozan şehirlerinde da bulunmaktadır.

İsviçre’de dil eğitimi düşünüyorsanız UNIEDU Yurtdışı Eğitim bünyesindeki deneyimli eğitim danışmanlarımızla iletişime geçerek, ülke eğitim sistemi, yaşam koşulları İsviçre’de  dil eğitimi maliyeti, İsviçre’de dil okulu ücretleri hakkında geniş bilgiye sahip olabilirisiniz. Dil okulu kampanyaları hakkında bilgilendirilmek istediğinizi belirttiğinizde size o yıl içerisinde olacak tüm kampanyalar hakkından ücretsiz anında bilgilendirme yapılacaktır.

INSTAGRAM #unieducomtr