İngiltere'de Yaz Okulu


İNGİLTERE’DE DİL EĞİTİMİ

İngiltere’de dil eğitimi, İngilizceyi en hızlı ve doğru şekilde öğrenebileceğiniz seçeneklerden biridir. Bir dili öğrenmenin en doğru yeri o dilin anavatanı olduğu kabulünü baz aldığımızda yurtdışında dil eğitimi seçeneklerinde İngiltere’de dil eğitimibiraz daha öne çıkmaktadır.

Günümüzde iyi seviyede İngilizce bilmek; üniversiteden mezun olmak isteyen ve kariyerinde ilerlemek isteyen herkes için olmazsa olmazlardandır. Türkiye’de İngilizce öğrenmek ise maddi, manevi anlamda zorluğu olan ve sabır isteyen bir süreçtir. İngilizce derslerinde tüm sınıftakilerin anadilinin Türkçe olması, en fazla ders bitimine kadar İngilizceyle haşir nesir olmanıza sebep olur. Ders zili çaldıktan sonra gittiğiniz kafede, izlediğiniz TV de, bindiğiniz otobüste herkes Türkçe konuşmaktadır.

Tüm bu etkenler İngilizce öğrenme verimini düşürmektedir. Daha hızlı öğrenmek için alacağınız özel dersler, gideceğiniz kurslar ise maddi anlamda sizi yorabilir, zaman açısından canınızı sıkabilir. Tamda bu noktada daha kaliteli eğitim almak ve bilginizi geliştirmek için en etkili yol olarak yurtdışında eğitim ve yurtdışında dil okulu seçeneği kendini ön plana çıkarmaktadır. 

Neden İngiltere’de Dil Eğitimi?

Neden İngiltere’de dil eğitimi, İngilizceyi en iyi nerede öğrenebilirim, İngilizce öğrenmek için en doğru ülke neresi… vb sorular yurtdışında dil eğitimi almak için araştırma yapan birçok arkadaşımız tarafından bizlere sorulmaktadır. Kanada, İrlanda, Avustralya, Malta ve Amerika’da dil eğitimi almak da İngilizcenizi hızlı ve etkin şekilde geliştirebileceğiniz seçeneklerdir. Bu ülke tercihlerini, eğitim almak isteyen kişinin profiline göre analiz edip kişiyi en fazla verim alabileceği ülkeye yönlendirmekteyiz.

İngiltere, Birleşik Krallığı oluşturan dört ülkeden en büyüğü ve en kalabalık ülkesidir. En kaliteli İngiltere dil okulları Londra’da bulunmaktadır. Bu sebeple dünyanın çeşitli ülkelerinden İngilizce öğrenmeye gelen öğrencilerin çoğu Londra’yı tercih etmektedir. Alternatif olarak daha sakin kabul edilebilecek Richmond, Brighton, tercih edilebilir. Oxford, Cambridge, Bournemouth, York, Ramsgate gibi şehirlerde İngiltere’de dil eğitimi için iyi seçeneklerdir. Son yıllarda kuzeyde bulunan, Manchester, Liverpool şehirleri hatta İskoçya, Galler, ve Iranda da İngiltere dil okulu tercihlerinde on plana çıkmaktadır.

Neden İngiltere’de dil eğitimini birkaç madde ile açıklarsak;

1- Sürekli pratik yaparak dil öğrenebileceğiniz en doğru yer İngilizcenin ana yurdu İngiltere’ dir. Bir dili anavatanında , aksanıyla o dili yaşayarak öğreneceksiniz, Dünyanın her yerinden  İngilizcenin ana vatanına gelen birçok kişi ile arkadaşlık kurma fırsatı yakalayacaksınız.  Ayrıca İngiltere, Türkiye’ye 4 saat uçuş mesafesiyle kendini on plana çıkarmaktadır.

2- İngiltere’nin dünya tarihindeki etkisini düşündüğünüzde, bu kültürün içinde yasayarak tanımak size inanılmaz bakış açısı kazandıracaktır.

3- Dünyanın en kaliteli kabul edilen okullarında eğitim almış olacaksınız. İngiltere’de dil eğitiminin çerçevesi oldukça geniştir. Bu nedenle İngiltere dil okulları British Councel ve English UK tarafından denetlenip akredite edilmektedir. Bu okullarda eğitim alan öğrencilerin başarılı olması, hedeflerine ulaşabilmesi için her şey yapılmaktadır.

4- Birçok Avrupa ülkesini rahat ve ekonomik şekilde ziyaret edip keşfetme fırsatına sahip olacaksınız.

5- Tek başınıza farklı bir ülkede yasamak kendinize olan güveninizi artıracaktır.

6- Birçok insanla tanışacak, farklı hayatlara dokunacak, farklı kültürlerin kokusunu içinize çekeceksiniz, bu sayede hayata bakış açınız değişecek.

7- İngiltere dil okullarında Program içerikleri çok çeşitlidirGenel İngilizce, Yoğun İngilizce, Sınav Hazırlık Programları (IELTS, TOEFL, Cambridge, TOEIC sınav hazırlık programları), Akademik Amaçlı İngilizce, İş İngilizcesi, Birebir (one-to-one) özel dersler gibi kurslar, amaç hedeflerinize yönelik çeşitlilik göstermektedir.

8- Tüm yaslara ve amaçlara uygun eğitim alabilme imkanı vardır. Yetişkin yaş grupları minimum 16 yaşından başlar. Küçük yaş gruplarının katıldığı Junior yaz okulları ve kış kampları da her yıl 2-8 haftaya kadar yapılmaktadır

9- Farklı konaklama imkânları bulunmaktadır. İngiltere’de dil eğitimi için ülkeye gelen öğrenciler en çok aile yanı konaklamayı tercih ederler. Aile yanı konaklamalarında sabah ve akşam yemeği dahildir.  Oda-kahvaltı veya yemeksiz konaklama imkanı da vardır. Bu çeşitlilik okuldan okula göre değişmektedir. Alternatif konaklama seçeneği yurt ya da öğrenci evi konaklamalarıdır. Bu tip konaklamalar da farklı uluslararası öğrencilerle bir arada kalmaktadır, Yurtlar okul kampüsünün içinde veya okul dışında yer almaktadır.

İngiltere’de Dil Eğitimi İçin Hangi Şehri Tercih Edilmeli?

İngiltere’deki dil eğitimi veren okullar ülkenin bütün bölgelerine dağılmıştır. Eğitiminizi etkileyecek olan en önemli etken şehir ve bölge seçiminiz olacaktır. Okullar genelde merkez ve güney İngiltere’de yoğunlaşmış durumdadır.

Londra, İngiltere’de dil eğitimi için en popüler olan şehirdir. Dinamik ve büyük bir şehir olan Londra’da yaşam masrafları diğer şehirlere oranla daha yüksektir. Çok fazla yabancı bulunan şehirde İngiliz nüfusu da az gözükmektedir.

Brighton ve Bournemouth, İngiltere’nin güneyinde yer alan , deniz kenarında rahat ve sakin bir ortam sunan şehirlerdir. Londra gibi büyük olmayan bu küçük şehirlere adapte olmak daha kolaydır ve insanlarla pratik yapma imkanı daha kolaydır.

Oxford ve Cambridge üniversiteleriyle ünlü öğrenci şehirleridir. Bu şehirlerde İngiliz eğitim sistemini yerinde görüp tecrübe edebilirsiniz.

İngiltere’de dilinizi geliştirmek konusunda UNIEDU Yurtdışı Eğitim bünyesindeki tecrübeli eğitim danışmanlarımızdan, İngiltere’de eğitim, İngiltere’de dil okulu ücretleri, İngiltere vizesi, İngiltere’de lisans …vb tüm konular hakkında ücretsiz danışmanlık hizmetimiz sayesinde istediğiniz zaman bilgi alabilirsiniz.

INSTAGRAM #unieducomtr