Malta'da Yaz Okulu


Malta’da Yaz Okullar

Malta'da yaz okullarını tercih eden öğrenciler tatil tadında bir eğitim almaktadırlar. Öğrenciler, bir yandan farklı ülkelerden öğrencilerle tanışarak onların kültürünü tanırken, diğer yandan sosyal aktivitelerin içerisinde dil pratiği yaparak eğlence içerisinde bir yaz geçirirler.  Malta'da yaz okullarında eğitim alan öğrencilere güneş, kum ve deniz sürekli eşlik edecek, en çok zaman geçirecekleri yer eşsiz plajlar olacaktır.

Malta’da Dil Okulları

Malta'da dil okulları için iki şehir alternatifi bulunmaktadır. St. Julian's ve St Paul's Bay olmak üzere bu iki şehirde eğitim öğrenciler için unutulmaz bir deneyim olacaktır.

Malta, Gozo, Comino adalarından oluşan ülkenin en büyük adası Malta’dır. Başkenti Valetta olan ülke eski İngiliz sömürgesidir ve İngiliz izleri hala devam etmektedir. Akdeniz incisi olarak ta bilinen ülke masmavi denizi, rahat ortamı, tarihi mekanları ve sıcakkanlı insanlarıyla sizi ağırlamaktan keyif duyacaktır.

Malta, çok renkli gece hayatının yanında açık hava konserleri, karnavalları, plaj partileri ile canlı bir ülke olan Malta İngilizce dil eğitimi konusunda ABD ve İngiltere’ye göre daha ekonomiktir. Türkiye’ye 2 saat mesafedeki ülkeye vize almak konusunda da herhangi bir problem yaşanmamaktadır.

Malta’da dil okulları ve yurtlar ağırlıklı St. Julian’s şehrindedir. Alışveriş merkezi olarak da bilinen şehirde öğrencilerle sosyal açıdan muhteşem bir ortam oluşmuştur. Malta'yı keşfe çıkmak istediğinizde, adanın kuzey kısmını bir günde çift katli hop on, hop off otobüsleriyle gezebilirsiniz. Adanın güney kısmının keşfetmek için ise aynı şekilde hop on hop off otobüsleriyle başka bir gününüzü ayırmanızı öneririz. Öğrenciler genellikle ucuz uçak biletleriyle başka şehirlere uçarken siz pazar gününüzü Malta' da değerlendirmek isterseniz, balıkçı kasabası olan Marsaxlokk'a sabah gidip, pazarında vakit geçirebilirsiniz.

Sosyal Yaşam

Pazarda Malta’ya ait değişik türdeki peynirlerin tadına bakabilirsiniz. Bir ada ülkesine gidip balık yememek size de abes geliyorsa Malta’nın en güzel balık restoranları da Marsaxlokk ta  bulunmaktadır. Akdeniz mutfağının bilinmeyen lezzetlerini keşfedip, muhteşem bir balık yiyebilirsiniz. Bu arada ülke eski İngiliz sömürüsü olduğu için trafik hala soldan akmaktadır. 

Malta’da öğrencilerimize aile yani konaklamayı tavsiye etmiyoruz çünkü ailelerin kaldığı yerler şehre uzak mesafede bulunmaktadır.  Okul konaklamaları apart otel seklinde, oldukça nezih ve konforludur.  Ayrıca okul konaklamaları okullara da yakın mesafededir. Bu nedenle hem zaman hem de ekonomik açıdan kazançlı bir tercihtir.

Ekonomisinin en büyük dayanağı turizm olan Malta’da refah seviyesi yüksektir. Yaz mevsiminin çok sıcak olduğu ülke de kışın çok sert geçmemektedir. Yaz ve kış döneminde çalışma saatlerinde farklılıklar bulunmaktadır.

Yaz donemi çalışma saati  Pazartesi-Cuma: 08:00- 12:30

Cumartesi: 08:30- 11:30  saatleri arasındadır.

Kış donemi çalışma saati  Pazartesi-Cuma: 08:00- 14:30

Cumartesi: 08:30- 11:30  saatleri arasındadır.

Dil okulları devlet tarafından sürekli kontrol edilen ülkede dil eğitimi konusunda asla tereddüt yaşamaya gerek kalmamaktadır. Ayrıca Schengen vizesi kapsamında olduğu için eğitim esnasında Avrupa ülkelerini rahatlıkla gezebilirsiniz.

Malta’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

  • 3 aydan daha uzun kalınacaksa vize almak oldukça kolaydır. 12 haftadan kısa süreler için vize istenilmemektedir.
  • Türkiye’ye çok yakın mesafede bir ülkedir. 2.5 saat te Malta’ya ulaşabilirsiniz. ayrıca gidiş dönüş Uçak biletiniz 250-300 Euro civarında gayet rahat bulunabilmektedir.
  • Kültürel anlamada Türkiye’ye yakın olması öğrencilerin adaptasyon evresini çabuk aşmasını sağlamaktadır.
  • Kolay bir yasam, modern hayat, ulaşım rahatlığı, ekonomik ve konforlu bir eğitim sureci geçirirsiniz.
  • Özellikle yaz ayları çok fazla hareketli ve eğlencelidir.
  • Resmi dil İngilizce olup tüm Malta halkı İngilizce konuşur.
  • Muhteşem sahili ve tarihi yapılarıyla, eğitim aldığınız süre boyunca tatilin keyfine varmış olacaksınız.
  • Avrupalı is adamları ve uluslararası öğrenciler için çokça tercih edilen bir ülke olduğu için yeni insanlarla tanışma, pratik yapma ve sosyalleşme imkânı oldukça fazladır.

diğer ülkelere kıyasla hem yasam giderleri hem de dil okulları ücretleri bakımından ekonomiktir. 1 öğrencinin ortalama 1 aylık yasam gideri 500 Euro’dur.

Dil okulları ülke ekonomisinde önemli paya sahip olduğu için hükûmet tarafından sürekli denetlenmektedir. bu sebeple okulların kalitesi hakkında şüpheye gerek duyulmamaktadır.

St.Julian’s

Malta’da dil okullarının en çok bulunduğu bölge St. Julian’s bölgesidir. St. Julian’s aynı zamanda turizmin de merkezidir. Gündüz alış-veriş yapabilir veya muhteşem sahillerinde denize girerek vakit geçirebilirsiniz. EC, ESE, ACE, Sprachcaffe, Maltalingua ve International House gibi okulların bulunduğu şehirdir.

Sliema

St. Juliens gibi oteller, kafeler ve restoranların bolca bulunduğu bir şehirdir. Burada da dil okulları mevcuttur. Konaklama olarak yine yurtları önerdiğimiz şehirlerden biridir. Eurocenters, Kaplan, LAL, LSI gibi okullar Sliema’da bulunur.

Gzira

Malta Üniversitesine yakındır. Daha çok öğrencilerin ve turistlerin bulunduğu bir şehirdir. St. Julian’s ve Sliema’ya göre daha sessiz sakin bir şehirdir. Chamber College dil okulu da burada bulunur.

Malta’da yaz okulları, Malta’da dil eğitimi, Malta’da eğitim, yaşam koşulları vb tüm sorular hakkında UNIEDU Yurtdışı Eğitim bünyesindeki tecrübeli eğitim danışmanlarımızla iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmetimiz sayesinde bilgi alabilirsiniz.

INSTAGRAM #unieducomtr