Avustralya'da Dil Okulları


AVUSTRALYA’DA DİL EĞİTİMİ

Avustralya’da dil eğitiminin öğrenciler tarafından tercih edilmesinin başlıca sebebi; verdiği üst düzey kaliteli eğitim ve dünyanın en yaşanılabilir ülkelerinden biri olmasıdır. Bilim, sanat, teknoloji ve eğitim alanında dünyanın gelişmiş ülkeleri arasında yer alan Avustralya, konum olarak ülkemizden çok uzakta da olsa öğrencilerin İngilizcelerini geliştirmeleri, farklı alanlarda vizyon ve misyon sahibi olmaları için çok fazla tercih ettikleri bir ülkedir.

İngilizceyi bilme ihtiyacı gelişen dünya şartları nedeniyle şüphesiz günden güne artmaktadır. Bu nedenle artık hangi alanda olursa olsun dil bilme zorunluluğu karşımıza çıkıyor. Ülkemizde alınan eğitimin ezberci yapısı nedeniyle insanlar yurtdışında eğitime yönelmekte ve özellikle ana dili İngilizce olan ülkelerde dil eğitimi almaya karar vermektedir. Avustralya, Amerika, İngiltere, İrlanda, Kanada İngilizce eğitim alabileceğiniz ülkelerden biridir.

Avustralya’da Dil Eğitimi ve Çalışma

Eşsiz doğal güzellikleri, yüksek yaşam standartları ve düşük maliyetli yaşam giderleriyle dünyanın her yerinden binlerce öğrenci Avustralya’da ingilizce öğrenmeyi tercih etmektedir. Özellikle Türk öğrencilerin ilk tercih sebebi, 6 ay ve daha uzun süreli eğitimlerde öğrencilere sağlanan yarı zamanlı çalışma iznidir. Haftada 20 saat, tatil dönemlerinde tam zamanlı çalışma hakkı kazanan öğrenciler aylık 1000-1500 AUD arasında bir gelir elde ederek yaşam masraflarını karşılamakta, hem de Avustralya’da iş deneyimi kazanmaktadır.

Avustralya’da dil eğitimi alırken iş bulabilmeniz için düzgün bir CV ve en az anlayıp anlaşılabilecek düzeyde orta ileri seviye İngilizceye ihtiyacınız olacaktır. Avustralya’da özellikle de Sydney’de bulunan Türklerin işlettiği pek çok kafe ve restoran, Türk öğrencilere kolaylık sağlamakta ve iş imkânı yaratmaktadır. Yine de yerel dilin İngilizce olduğu düşünülünce, ne kadar iyi seviye dil yeterliliğiniz olursa o kadar rahat Avustralya’da iş bulabilirsiniz. Böylece İngilizceniz gelişirken para kazanabilir, para kazanırken iş tecrübesi edinebilirsiniz.

Avustralya’da dil eğitimi için, Avustralya dil okullarında genel İngilizce, yarı yoğun İngilizce, yoğun İngilizce programlarında eğitim verilmektedir. Her programın ders saati farklılık gösterir. KAPLAN dil okulları, Embassy English dil okulları, ILSC dil okulları, International House dil okulları, OHC(Oxford House College) dil okulları, Navitas English dil okulları, LSI dil okulları, Eurocentres dil okulları en çok tercih edilen Avustralya’da dil okullarıdır. Avustralya’da dil eğitimi için en çok; Sydney dil okulları, Melbourne dil okulları, Brisbane dil okulları, Adelaide dil okulları, Perth dil okulları, Manly dil okulları, Gold Coast dil okulları, Cairns dil okulları, Darwin dil okulları tercih edilmektedir.

Avustralya’da dil eğitimi öğrencilere ezberci sistemin dışında, pratiğe ve görsellere dayalı, faydalı bir eğitim sunar. Doğru öğrenme teknikleri, etkili telaffuz ve nitelikli eğitmenler eşliğinde alınan İngilizce eğitim, okuldan sonra düzenlenen etkinlikler ve gezilerle de pratiğe dökülerek tam olarak öğrencinin dili kavramasını ve uygulamasını sağlar. Eğitimini tamamlayıp ülkelerine dönen öğrenciler akıcı ve temiz bir İngilizce ile derslerinde başarılı, hayatlarında kariyer sahibi insanlar haline geliyorlar. Avustralya dil okulları ülke ekonomisine çok fazla katkı sağlaması sebebiyle, devlet tarafından sıkıca denetlenmekte, kalite ve performansları ölçülmektedir. Pek çok zincir dil okulu da Avustralya’da özellikle Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth gibi şehirlerde şubeler açarak kaliteli bir dil eğitimi imkânı sunmaktadır.

Avustralya’da Dil Eğitimi Ücretleri

Avustralya’da eğitim ücretleri, konaklama ve yaşam giderlerinden bahsedecek olursak, aylık dil eğitimi ücretleri yaklaşık 1000 AUD civarıdır. Konaklamalar 800-1000 AUD arasında değişkenlik gösterirken, yaşam masrafları bulunulan şehre göre 700-900 AUD arasında değişebilir. Bu tamamen sizin öncelikleriniz ve masraflarınıza bağlı olarak artacak veya azalacaktır.

Avustralya dil okulları Türkiye’deki ekonomik çalkantılardan dolayı Türk öğrencilere özel %20’den %35’lere kadar artan farklı dönemlerde indirim kampanyaları düzenlemektedir. Alacağınız dil eğitiminde, seçtiğiniz dil okuluna göre farklı oranlarda indirim ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Avustralya’da konaklama seçenekleri aile yanı konaklama veya yurt konaklamasıdır. Her iki tercihte maliyet açısından değişken sonuçlar doğuracaktır.

Avustralya’da dil eğitimi almanın sizin için şüphesiz pek çok artısı olacaktır. Dil eğitimi aldığınız okulda teknolojinin tüm avantajlarından faydalanır, interaktif eğitim materyalleriyle öğrenci odaklı bir sistemde İngilizce öğrenmiş olursunuz. Dünyanın en iyi ülkelerinden biri olan Avustralya’da eğitim almak, her milletten insanla tanışıp kaynaşmanızı ve farklı kültürleri tanımanızı sağlar. Gerek sosyal hayatta gerek aile yanı konaklamanızda tanıyacağınız insanların yaşayış şekillerini ve düşüncel yapılarını öğrenir, farklı bakış açılarına sahip olursunuz.

Dil eğitiminizi aldığınız kuruma göre, Avustralya’da yüksek eğitim düşünüyorsanız, dil okulunun anlaşmalı olduğu Avustralya üniversitelerinin birinde öğreniminize devam edebilirsiniz. 6 ay ve üzeri eğitimlerde yasal çalışma iznine sahip olmanız ve Amerika, İngiltere gibi ülkelere göre daha düşük maliyetlerle dil eğitimi almanız da bütçe açısından sizlere kolaylık sağlayacaktır.

Avustralya’da dil eğitimi konusunda size uygun şehir ve okullar hakkında UNIEDU Yurtdışı Eğitim bünyesindeki uzman eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir, kampanyalı fiyatlarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

INSTAGRAM #unieducomtr