Kanada'da Yaz Okulları


Kanada’da Yaz Okulları

Kanada’da yaz okulları, dünyanın birçok ülkesinden öğrencileri misafir etmektedir. Kanada, Dünya’nın en büyük 2. ülkesidir. Pasifik ve Atlantik Okyanusu arasında kalmış bir yarımadadır. Dünyanın en yaşanabilir, suç oranı en düşük ülkesi seçilmiştir. Ekonomik yaşam standardı sunan Kanada düşük bütçeyle yüksek eğitim kalitesi sunmaktadır. Resmi dili İngilizce ve Fransızcadır. İngilizce veya Fransızca dil eğitimini almak için öğrenciler 2 dil eğitimini aynı anda burada alabilirler. 

Kanada’da yaz okullarının birçok kişi tarafından seçilmesinin en büyük nedeni, para biriminin ABD ve İngiltere ye göre daha ekonomik olmasıdır. Bu sebepten dolayı Kanada’da dil eğitimi ve üniversite eğitimi içinde birçok öğrenci başvuruda bulunmaktadır. Göçmenler ülkesi olarak bilinen Kanada’da İngilizce dil eğitimi alabileceğiniz başlıca şehirler Vancover, Toronto ve Montreal’dir.

Dünyanın en büyük şelalesi (Niagara), dünyanın en uzun caddesi (Younge Street), dünyanın en uzun kulesi (CN Tower)”ini ziyaret ederken huzurlu ve güvenli bir şehirde dil eğitiminizi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz.

Kanada’da dil eğitimi için şehir seçerken metropole dinamik bir şehirde eğitim almayı tercih ederseniz Toronto yu  sizlere öneririz. Toronto Kanada’nın iş ve finans başkentidir. Vancover ise ılıman iklimin hüküm sürdüğü turistik bir şehirdir. Düşük yasam giderleri için Ottowa ve Halifex tercih edilebilir. Montreal ise hem İngilizce hem Fransızca konuşulan güzel bir tercihtir.

Ülke yazları rutubetli sıcaklık değerleri 30-35C kışlar bol yağışlı -25-30 C civarındadır. İlkbahar ve sonbahar sıcaklıkları daha normal olmasına karşın kısa sürmektedir. Kanada’da vergi oranları yüksektir. Alınan ürünlere kasada %15 vergi konulmaktadır. Türkiye’den farklı bir sistem olduğundan alışması zaman almaktadır.

Kanada’da Yaşam Masrafları

Kanada’da yaşam masrafları, tercih ettiğiniz şehre göre değişecektir. Ortalama öğle yemeği fiyatı: 10-15 CAD, Ulaşım 2.00-3.50 CAD, 1 fincan kahve 3-7 CAD, ev kiraları 1000-1950 CAD yurt konaklamalarda 750-2000 CAD arasında değişmektedir. 

Neden Kanada’da Dil Eğitimi

Kanada’nın resmi dili İngilizcedir. Ülkenin hemen hemen her yerinde İngilizce konuşulmaktadır. Quebec bölgesinde Fransızca konuşulmaktadır. Hem İngilizce hem de Fransızcasını geliştirmek isteyenler için harika fırsat sunmaktadır.

  • Dünya’nın en güvenilir ülkeleri sıralamasında tepelerde yer alır ve yasam kalitesi oldukça yüksektir.
  • Kaliteli dil eğitimi alabileceğiniz popüler okullar bulunmaktadır.
  • Dil eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra Kanada’daki üniversitelerde yüksek öğrenime devam etme şansınız bulunmaktadır.
  • Üniversite veya yüksek lisansa başladığınızda yasal çalışma izniniz bulunmaktadır.
  • Çok fazla sosyal aktivite bulunan ve her mevsimi yaşayabileceğiniz bir ülkedir.
  • Kanada Doları CAD , Pound ve Amerikan Doları’na göre daha düşük seviyede olması eğitim boyunca ekonomik bir avantaj sağlamaktadır. Yaşam maliyetleri diğer ülkelere göre daha düşüktür.
  • Kanadalılar İngiliz ve Amerikanlara göre daha net ve anlaşılır aksan kullanmaktadırlar. Bu da Kanada da eğitim alan öğrencilere fazlaca kolaylık sağlamaktadır.
  • Kanada’da yaz okulu esnasında, gelişmiş ulaşım ağı sayesinde  istediğiniz her yere rahatça gidebilirsiniz.
  • İngilizce öğretmenliği yapmak isteyenler TESOL programına başvurabilir. Bu programı başarıyla tamamlayanlara uluslararası geçerliliği olan bir sertifika verilmektedir. Kanada’daki dil okullarının neredeyse tümünde bu program mevcuttur.

Vize İşlemleri

Kanada vizeleri için resmi başvuru merkezi olan VFS ofislerinden başvuru yapabilirsiniz. VFS başvuru ofisleri Istanbul ve Ankara’da bulunmaktadır. Kanada’da eğitim almak için 2 tip vize vardır. 

1- Ziyaretçi Vizesi: Maksimum 6 aya kadar olan programlar için ziyaretçi vizesi yeterlidir. Bu vize en fazla 6 aya kadar verilir ve uzatılamaz. Bu vize tipinde öğrencilere yasal çalışma izni verilmemektedir.

2- Öğrenci Vizesi: 6 aydan uzun sürecek tüm eğitimler için öğrenci vizesi başvurusu yapılır. 6 aydan kısa sureli bir programa katılmak için kayıt yaptırılıp, programın ardından 6 ayin geçecek başka bir eğitim alınması planlanıyorsa da öğrenci vizesine başvurulmalıdır. Haziran 2014 yılı itibariyle sadece DLI ( Designated Learning Instute) olan okullar için öğrenci vizesi alınabileceği için gideceğiniz okulun DLI numarası olmalıdır.

Kanada’da yaz okulları, Kanada’da dil eğitimi, Kanada’da eğitim, yaşam koşulları vb tüm sorular hakkında UNIEDU Yurtdışı Eğitim bünyesindeki tecrübeli eğitim danışmanlarımızla iletişime geçerek ücretsiz danışmanlık hizmetimiz sayesinde bilgi alabilirsiniz.

INSTAGRAM #unieducomtr