İngiltere'de Dil Okulları


İNGİLTERE’DE DİL EĞİTİMİ

İngiltere’de dil eğitimi, özellikle ana dili İngilizce olan ülkelerde dil eğitimi almaya karar veren kişilerin en çok tercih ettiği seçenektir. Günlük hayatta İngilizce bilme ihtiyacı gelişen ve değişen dünyada şüphesiz günden güne önemini artırmaktadır. Bu nedenle artık hangi alanda olursak olalım yabancı dil bilme zorunluluğu karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizde alınan eğitimin ezberci yapısı nedeniyle insanlar yurtdışında eğitime yönelmekte ve İngiltere, Türk öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerin başında gelmektedir.

İngiltere’de dil eğitimi almaya karar veren öğrenciler, özellikle yaz dönemi için gidecekleri şehir ve okul tercihini yaparak vize işlemlerine başlıyorlar. Bilim, sanat, teknoloji ve eğitim alanında dünyanın sayılı gelişmiş ülkeleri arasında yer alan bu ülke, öğrencilerin eğitim aldıkları alanda vizyonlarını geliştirmeye ve farklı bir bakış açısı kazanmalarına da yardımcı olmaktadır.

İngiltere’de Dil Eğitimi Almanın Faydaları

İngiltere’de dil eğitimi, diğer ülkelerde de olduğu gibi öğrencilere ezberci sistemin dışında, pratiğe ve görsellere dayalı, faydalı bir eğitim sunmaktadır. Doğru öğrenme teknikleri, etkili telaffuz ve nitelikli eğitmenler eşliğinde alınan İngiltere’de İngilizce eğitim, okuldan sonra düzenlenen etkinlikler ve gezilerle de pratiğe dökülerek öğrencinin tam olarak kavraması ve dili pratiğe dökmesi sağlar. Böylece öğrenciler dil eğitimi alarak bulundukları şehri tanımış olur ve konuşma pratiğiyle öğrendikleri bilgileri de pekiştirirler. Eğitimin ardından öğrenciler ülkelerine döndüklerinde akıcı ve temiz bir İngilizce ile derslerinde başarılı oluyor, çalışan kişiler ise kariyer basamaklarını daha kolay aşabiliyorlar.

İngiltere’de dil eğitimine karar veren öğrenciler ilk olarak hangi şehirde eğitim almak istediklerini düşünmeliler. Bu tamamen sizin önceliklerinize, gideceğiniz döneme, bütçenize ve planlarınıza göre değişkenlik gösteren bir süreçtir. Eğer ki yaz dönemi eğitim planlıyorsanız, Brighton sizin için güzel bir seçenek olabilir. İngiltere’ye gitmişken üniversite şehirlerinden birinde eğitip alıp, dinamik bir ortamda bulunmak istiyorsanız, Oxford veya Cambridge’i tercih edebilirsiniz. Daha sakin bir ortam isteyenler için Bristol ve Eastbourne uygunken, metropol hayatı isteyenler için Londra kesinlikle ilk tercihiniz olmalıdır.

Ancak yine de özellikle Londra gibi büyük şehirlerde Türk öğrenci oranının da fazla olduğunu bilmenizde fayda var. ‘’Türk, Türk’ü bulur’’ misali orda da Türklerle zaman geçirirseniz, İngilizce konuşmayacağınızdan günlük hayatta öğrendiklerinizi çok fazla pratiğe dökemezsiniz.

İngiltere’de dil eğitimi için, İngiltere dil okullarında genel İngilizce, yarı yoğun İngilizce, yoğun İngilizce programlarında eğitim verilmektedir. Her programın ders saati farklılık gösterir. KAPLAN dil okulları, EC dil okulları BSC dil okulları, Embassy dil okulları, LAL dil okulları, The London School of English dil okulları, International House dil okulları, OHC(Oxford House College) dil okulları, Eurocentres dil okulları, Stafford House dil okulları, Kings College dil okulları, LSI dil okulları, St. Giles dil okulları, ELS dil okulları, Sprachcaffe dil okulları en çok tercih edilen dil okullarıdır.

İngiltere’de dil eğitimiiçin en çok; Londra dil okulları, Brighton dil okulları, Oxford dil okulları, Cambridge dil okulları, Manchester dil okulları, Bristol dil okulları, Hastings, dil okulları, Eastbourne dil okulları, Liverpool dil okulları, Leeds dil okulları, Edinburg dil okulları, Canterbury dil okulları, York dil okulları ve Bournemouth dil okulları tercih edilmektedir.

İngiltere’de Dil Eğitimi ve Çalışmak

İngiltere’de öğrenci vizesine başvururken hangi vize türüne dahil olduğunuzu bilmelisiniz. 6 aydan kısa süreli bir dil eğitimi düşünüyorsanız, öğrenci ziyaretçi vizesine başvurmalısınız. Bu vize tipi kesinlikle uzatılamaz ve dil eğitiminiz bittikten sonra ülkenize geri dönmenizi öneririz, uzun süre kalmamanız bir sonraki giriş çıkışlarınız için en uygunu olacaktır. Tier 4 vizesine başvuru yapabilmeniz için İngiltere’de uzun süreli bir dil eğitimi, lise, üniversite, lisans ve üstü programlara kaydolmanız gereklidir. Almakta olduğunuz eğitiminize bağlı olarak bu vize türü uzatılabilir, aynı zamanda öğrencilere yarı zamanlı çalışma izni sağlamaktadır.

İngiltere’de Dil Eğitimi Ücretleri

İngiltere’de dil eğitim ücretleri, seçtiğiniz okul, alacağınız eğitimin süresi ve gitmeyi düşündüğünüz şehre göre değişkenlik göstermektedir ancak son zamanlarda İngiltere dil okullarının birçoğu Türkiye’deki ekonomik sıkıntıların farkında olduğu için sene içerisinde %20’den %35’lere kadar artan indirim kampanyaları düzenlemektedirler. Alacağınız dil eğitiminde, seçtiğiniz dil okuluna göre farklı oranlarda indirim ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Aylık yaşam giderleri bulunduğunuz şehre göre değişkenlik gösterse de ortalama 750-1000 Sterlin arası bir bütçe ayırmanızı tavsiye ederiz. Yaşamın daha pahalı olduğu büyük şehirlerde bu rakamlar 1500 Sterlini de bulabilir. Konaklama olarak aile yanı veya yurt konaklaması tercih edebilirsiniz. Her iki konaklama türü de okullara toplu taşımalarla en fazla yarım saat mesafede yakın konaklamalardır.

İngiltere’de dil eğitimi almanın sizin için şüphesiz pek çok artısı olacaktır. Dil eğitimi aldığınız okulda teknolojinin tüm avantajlarından faydalanır, interaktif eğitim materyalleriyle öğrenci odaklı bir sistemde İngilizce öğrenmiş olursunuz. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olan İngiltere’de eğitim almak, birçok milletten insanla tanışıp kaynaşmanızı ve farklı kültürleri tanımanızı sağlar. Gerek sosyal hayatta gerek aile yanı konaklamanızda tanıyacağınız insanların yaşayış şekillerini ve düşüncel yapılarını öğrenir, farklı bakış açılarına sahip olursunuz. Eğitiminizden sonra üniversite düşünüyorsanız, dil eğitiminizi aldığınız kuruma göre bağlı olarak dil okulunun anlaşmalı olduğu üniversitelerin birinde öğreniminize devam edebilirsiniz.

İngiltere’de dil eğitimi düşünüyorsanız, UNIEDU Yurt Dışı Eğitim bünyesindeki uzman danışmanlarımızla iletişime geçebilir, size uygun şehir ve okullar hakkında görüşüp, kampanyalı fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi  alabilirsiniz.

 

 

 

INSTAGRAM #unieducomtr