Amerika'da Yaz Okulu


AMERİKA’DA DİL EĞİTİMİ

Amerika’da dil eğitimi almak, Dünya’nın en iyi üniversitelerinin olduğu, en modern teknolojilerin eğitim için kullanıldığı bir ortam içerisinde dünyanın dörtbir yanından dil eğitimi almaya gelmiş kişilerle aynı ortamda bulunmak demektir. Amerika’da dil eğitimi veren dil okulları üst düzey kaliteye sahiptir. Nitelikli eğitim kadrosu, online öğrenci erişim sayfaları, teknik dökümantasyon gibi birçok destek sunmaktadır. Amerika’daki dil okullarında yaz okulları da bulunmaktadır.

Kuzey Amerika kıtasında bulunan Amerika Birleşik Devletleri, yüzölçümü açısından Dünya’nın en büyük 4. ülkesidir. 50 farklı eyaletten oluşan ülke başkanlık sistemiyle yönetilmektedir. Dünya’nın en iyi 20 üniversitesi arasında 15 tane Amerikan üniversitesi bulunmaktadır. Amerika, bilim, eğitim, sanat ve teknolojide Dünya’nın zirvesinde konuma sahiptir. Ekonomik, siyasal ve sosyal açıdan da oldukça gelişmiş olan ülke, farklı kültürleri içinde barındırdığından kendinizi en üst seviyede geliştirebilirsiniz. 

Ülke içinde bölgeler arası saat ve iklim farklılıkları görülmektedir. Türkiye ile de saat farkı New York, Boston, Miami de 7 saat, Los Angeles, San Francisco, San Diego ve Seattle gibi bati yakası şehirlerde 10 saat civarındadır. Ülkenin güney kesimleri daha sıcakken, kuzeye doğru çıktıkça daha ılıman yer yer soğuk bölgeler bulunmaktadır.

Amerika’da Yasam

Amerika’da yaşam, öğrenciler için oldukça verimlidi. Amerika’ da dil okulları ve üniversiteler dünyanın en iyi eğitim veren yabancı dil merkezleri arasında sürekli en üst sırada yerini korumaktadır. Her bütçeye ve amaca uygun dil okulunun bulunduğu ülke harika bir öğrenci ülkesidir. Ülkede yalnızca üniversite programlarına yılda yaklaşık 1 milyona yakın öğrenci eğitim almaktadır.

Amerika’da dil eğitimi esnasında, Disneyland, Las Vegas, Maui Adasi, Grand Kanyon, Venice Beach Hollywood gibi Dünya’nın en popüler turistik merkezlerini görüp gezme şansını yakalarsınız.  

Para birimi Pound ve Euro’ya göre daha avantajlı ülkede her bütçeye uygun dil eğitimi ve konaklama imkânı bulabilirsiniz. Amerika Dünya’nın en büyük ekonomisine sahiptir. Ayrıca dünya finansının kalbi buradadır. Ekonomi, finans, eğitim gibi konularda Dünya’nın en gelişmiş ülkesinde eğitim esnasında kazanacağınız vizyon sayesinde kariyeriniz acısından essiz bir fırsat yakalayabilirsiniz. 

Amerika’da dil eğitimi alan öğrenciler için okulların sunmuş olduğu konaklama seçenekleri: aile yani konaklama, yurt ve apart dairelerdir. Çocuklar içinse kampus alanı içinde öğrenci yurtları ve aile yani konaklamadır.

ABD dil okullarında öğrencilere aylık yasam ve konaklama masrafları için bulundukları eyaletlere göre ortalama 1000-1500 USD arasında bir bütçe ayırmaları tavsiye edilir. New York, Boston, LosAngeles, San Francisco gibi eyaletlerde bu fiyatlar  ortalama 1500-2000 USD arasındadır.

Amerika’da şehir tercihi yapılırken toplu taşımanın birçok şehirde yaygın olmadığı dikkate alin malidir. Ulaşımın kolay olmadığı yerlerde yurt konaklama tercihi öneririz.

THY Amerika’nın 9 şehrine direkt uçuşu vardır. Gidiş dönüş uçak  bileti ortalama 850- 1000 USD dir.

NEDEN AMERIKA

Birçok kültürü içinde barındıran, modern şehir yaşantısı sunan, eğitim alanında Dünya’da ilk sıralarda bulunan ve her hedefe cevap verebilecek kurs programlarıyla Amerika’da dil eğitimi almak, öğrencilere farklı deneyimler ve kazanımlar sağlamaktadır.

Amerika’da dil eğitimi almanın avantajları nelerdir? 

  • Çok kaliteli dil okullarında İngilizce eğitimi alisiniz.
  • Harika bir öğrenci ülkesidir ve misafir olarak gittiğiniz ülkede klasik Amerikan koleji tecrübesine sahip olursunuz.
  • Her ülkeden öğrencilerin buluştuğu inanılmaz bir sosyal ortam sunmaktadır.
  • Dünya’nın en popüler yerlerini gezme imkanınız olur.
  • Para birimi Dolar’dır. Dolar, Pound, ve Euro ya göre daha ekonomiktir.
  • Amerika’da eğitim almak prestijlidir. CV niza için iyi bir detaydır ve kariyeriniz için sizi her zaman bir adim öteye taşıyacaktır.
  • Amerika da dil okulunda tamamlayacağınız eğitim sonrasında herhangi bir sınava girmeden üniversite eğitimine devam etme sansınız yakalayabilirsiniz.
  • Amerika da dil eğitimi alan öğrencilerin kampus içinde haftada 20 saat çalışma izni bulunmaktadır.

Vize İşlemleri

Amerika’da dil eğitimi için aldığımız öğrenci vizesini eğitiminize devam ettiğiniz surece ülkede çıkış yapmanıza gerek duymadan uzatabilirsiniz. Dil eğitiminden sonra sertifika, diploma, programlama, lisans veya yüksek lisans eğitimine devam edebilirsiniz.

Amerikan öğrenci vizesi F1 vize türüdür. Amerika’da herhangi bir dil okuluna kayıt yaptırdığınızda resmi olarak eğitim aldığınızı gösteren I-20 belgesi tarafınıza okuldan gönderilecektir. I-20 belgesi üzerinde öğrenciye ait SEVIS numarası yer alır. I-20 belgesi ve SEVIS sistemine kayıt yapıldıktan sonra vize randevusu alınır.

Öğrenci vizesi haricinde, Amerika B1/B2 ziyaretçi vizesi alan kişiler Amerika’da maksimum 12 hafta ve haftada 16 saatin altında olmak kaydıyla part-time eğitim programlarına katılabilirler.

Amerika’ya öğrenci olarak gidecek herkesin sağlık sigortası yaptırması zorunludur. Vize onayınız çıktıktan sonra sağlık sigortası yapılır. ABD’de sağlık hizmetleri pahalı olduğunu göz önünde bulundurarak geniş kapsamlı bir sağlık sigortası yaptırılmasını öneririz.

Amerika’da dilinizi geliştirmek konusunda UNIEDU Yurtdışı Eğitim bünyesindeki tecrübeli eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir, Amerika’da eğitim, Amerika’da dil okulu ücretleri, Amerika öğrenci vizesi, Amerika’da lisans …vb tüm konular hakkında ücretsiz danışmanlık hizmetimiz sayesinde bilgi alabilirsiniz.

INSTAGRAM #unieducomtr