Kanada'da Dil Okulları


KANADA’DA DİL EĞİTİMİ

Kanada’da dil eğitimi almak, yurtdışında dil eğitimi almak isteyen kişiler tarafından oldukça popüler hale gelmiştir. Kanada, yüksek yaşam standartları, çok kültürlü toplum düzeni, öğrenciler için pek çok alternatifi içinde barındırması ve gelişmiş yapısıyla her yıl binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Yurtdışında yabancı dil eğitimi, özellikle son yıllarda her milletten milyonlarca öğrenci tarafından rağbet gören bir eğitim anlayışı olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle İngilizce eğitim söz konusu olduğunda ana dili İngilizce olmayan ülkelerden pek çok öğrenci, dili yerinde öğrenebilmek için soluğu yurt dışında almaktadır. Yurtdışında dil eğitimi için seçeneklerin fazla olması, kaliteli eğitim sistemleri ve farklı ülkeleri görme isteği öğrencilerin tercih sebepleri arasında yer alır.

Dünyanın en yaşanılabilir ve huzurlu şehirlerine sahip olan Kanada, özellikle Toronto, Vancouver, Montreal ve Calgary şehirlerinde yoğunluklu olarak dil okullarına sahip olduğundan, eğitim için gelen öğrencilerin ilk tercihleri bu şehirlerden yana olmaktadır. Aynı zamanda dünyanın en kaliteli üniversitelerine ev sahipliği yapması, eğitime verdiği önemi gözler önüne sermektedir.

Kanada’nın genelinde İngilizce konuşulmaktadır ancak özellikle Quebec eyaletinde Fransızca daha hakimdir. İngilizce eğitim düşünen öğrencilerimiz genelde Toronto, Vancouver ve Calgary gibi şehirleri tercih ederken, Fransızca eğitim planlayan öğrencilerimiz Montreal şehrine yönelmektedir. Aynı zamanda İngilizce eğitim veren dil okullarının da bulunduğu Montreal’de hem İngilizce hem Fransızca eğitim alabilir, her iki dili de tek bir şehirde öğrenme ve geliştirme fırsatı bulabilirsiniz.

Montreal halkı iki dile de hâkim olduğundan, öğrenciler dil okulundan sonra günlük hayata İngilizce ve Fransızca pratik yapmakta zorlanmayacaklardır. Böylece dil eğitimi alırken, içinde bulunduğunuz şehrin kültürünü öğrenebilir, yıllarca sürecek dostluklara güzel başlangıçlar yapabilirsiniz.

Kanada’da dil eğitimi planladığınızda karşınıza şehirden şehre okulda okula değişkenlik gösteren bir mali tablo çıkmaktadır. Örneğin; dil eğitimi aldığınız şehir Toronto ise gerek dil eğitimi ve konaklama gerekse yaşam masraflarınız bir Vancouver veya Calgary’e göre daha fazla olacaktır. Türk ekonomisi düşünüldüğünde, Amerika’da dil eğitimi veya İngiltere’de dil eğitimi almak yerine Kanada’da dil eğitimi almak, Kanada dolarının avantajlı fiyatından dolayı pek çok öğrenciyi Kanada’da eğitime yönlendirmektedir. Özellikle son zamanlarda Türkiye’de değişken ekonomik durum sebebiyle Kanada dil okulları Türk popülasyonunu artırmak adına Türkiye’ye özel promosyonlar sunmaktadır.

Kanada’da dil eğitimi alırken isteklerinize ve gelecekteki planlarınıza uygun her kalitede ve pek çok programa sahip dil okulu bulabilirsiniz. Genel olarak seviye tespit sınavınızın sonucuna göre uygun bir sınıfa yerleşebilirsiniz. Programlarla birlikte okuma, yazma ve dinleme yetinizi geliştirir, İngilizceyi çok yönlü olarak öğrenebilirsiniz. Başlangıç seviyesinden itibaren her seviyede kurslara sahip olan dil okullarımızda 1 aydan başlayarak 1 yıla kadar süren eğitim programlarından istediğiniz süre bazında birine kayıt yaptırabilirsiniz.

Genel programlar dışında, yarı yoğun, yoğun, akademik, TOEFL, IELTS CAMBRİDGE sınavlarına hazırlık, junior gibi pek çok program dil okullarımızın bünyesinde yer almaktadır. Genellikle mevcutları 12-14 kişilik olan sınıflarda eğitim alabilir veya 5-6 kişilik butik sınıflarda eğitim veren programlarımıza da kaydolabilirsiniz.

KAPLAN dil okulları, ELS dil okulları, EC dil okulları, Embassy dil okulları,  LSI dil okulları, Sprachcaffe dil okulları, ILSC dil okulları, LANGUAGE GALLERY dil okulları, Stafford House dil okulları, OHC(Oxford House College) dil okulları, ILAC dil okulları, OXFORD INTERNAIONAL dil okulları, EUROCENTERS dil okulları en çok tercih edilen Kanada’da dil okullarıdır. Kanada’da dil eğitimi için en çok; Toronto dil okulları, Vancouver dil okulları, Montreal dil okulları, Calgary dil okulları, Ottowa dil okulları, Halifax dil okulları, Victoria dil okulları, London dil okulları, Lunenburg dil okulları, Surrey dil okulları, Oshawa dil okulları tercih edilmektedir.

Yurtdışında dil eğitimi alırken Kanada’da dil eğitimini tercih etmeniz için şüphesiz pek çok neden olacak. Kanada dolarının, Amerikan doları ve Euro’ya göre daha ucuz olması ekonomik sebeplerden bir tanesi. İkincisi, öğrenciler için sağlanan toplu taşımalardaki ucuz bilet sistemi ve öğrencilere özel bütçeyi çok sarsmayan uygun fiyatlı mekanlardır. Ayrıca Kanada’da İngilizce eğitim alırken aynı zamanda Fransızca da öğrenebilir, her iki dili de pratik yapma şansı bulabilirsiniz. Dil eğitimi sırasında yüksek öğrenime karar verirseniz, unutmayın ki Kanada üniversiteleri dünyanın en kaliteli üniversiteleri arasındadır. Kanada’da konaklama olarak yurt seçeneğini seçerseniz, her milletten arkadaşlar edinerek uzun süreli dostluklara adım atmış olursunuz. Aile yanı konaklamaları seçerseniz de kalacağınız aile ile Kanada yaşam tarzını ve yerel kültürünü öğrenerek, bulunduğunuz şehri içselleştirmiş olursunuz

Kanada’da dil eğitimi ve süreç ile ilgili sorularınız ve daha fazlası için UNIEDU Yurtdışı Eğitim Danışmanlık bünyesindeki eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

INSTAGRAM #unieducomtr