Çin’de Dil Okulu


Çin’de Dil Eğitimi

Çin’de dil eğitimi almak istenmesinin en büyük nedeni Çin’in dünya ekonomisindeki gösterdiği büyümedir. Çin’in dünya ticaretindeki kapasitenin artması Çince’ye olan ilginin de artmasına neden olmuştur. İngilizce den sonra Çince dünyada en çok kullanılan dil haline gelmiştir. Çinceyi en doğru ve etkili öğrenmenin yolu, Çin’de eğitim almaktır. Çincenin anavatanında Çince öğrenmek pratik yaparak verimli ve hızlı bir şekilde dili öğrenimini sağlar. Ayrıca Çin’in uzun zamandır eğitim konusundaki hassasiyeti ve yapmış olduğu politikalar, Çin’de dil eğitiminin kalitesini artırmıştır.

Çin, 5 bin yıllık tarihi olan; Dünya’ya kağıt, barut, pusula, matbaayı bulup sunan 1,374 milyar nüfusuyla dünyanın en kalabalık ülkesidir. Yüzölçümü bakımından dünyanın en büyük 3. ülkesidir. Başkenti Pekin olan ülke, dünyaya sattığı ürünlerle isminden bahsettirmektedir ayrıca en fazla ziyaret edilen 3 ülke arasına girerek turizmde de iddialı olduğunu göstermektedir.

Çin’de Dil Eğitimi Almanın Nedenleri

Çince, dünyada geçerliliğini kanıtlamış ve evrensel bir iletişim dili olmuştur. Özellikle iş hayatında aranan bir gereklilik haline gelen Çince, İngilizceden sonra dünyada en çok konuşulan 2 dil olmuştur.

Dünya’da ekonomi ve ticaretin kalbi haline gelmiş ola Çin, dünyanın en önemli ihracatçısı kabul edilmektedir. Bu nedenlerden ötürü iş yaşamı için Çince bilmek dikkat çeken bir hal olmuştur.

Türkiye ile Çin arasında geniş yelpazeli ve uzun süreli ekonomik ilişkiler olduğu söylenebilir. İki ülke arasındaki bu ticaret hacmi hedefleri göz önüne alındığında Çince bilmenin ne kadar gerekli olduğu gözden kaçmamaktır. Türkiye’de Çince bilen kişi sayısı az sayıdadır bu nedenle Çince bilmek, büyük fırsatlarla karşılaşmanıza sebebiyet verebilir.

Çin dünya ekonomisindeki pozisyonunu günden güne yükseltmektedir. Bu yükselmeyle birlikte dünya ekonomisinde Çince bilmenin gerekliliği de artmaktadır. Kısa bir süre sonra Çince bilen kişiler kariyer basamaklarını hızlıca aşıp zirve noktalarda olacaktır.

Çin’de dil eğitim almak için her sene yaklaşık 300  bin uluslararası öğrenci Çin’e gelmektedir. Dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasına girmiş üniversitelerden bazıları da Çin’de dil eğitimi vermektedir.

 

Çin’de Dil Eğitimi Maliyetleri ve Dil Okulu Bulunan Şehirler

Çin’de dil eğitimi esnasında  yeme, içme gibi yaşamsal maliyetler oldukça uygundur. Aylık ortalama 400-500 USD ile rahatça geçinebilirsiniz. Çin’deki dil okullarının çoğu Pekin, Şanghay, Xiamen, Nanjing şehirleridir.

Pekin’de Çince Eğitimi

Pekin Çin’in başkenti ve en kalabalık şehridir. Pekin’de yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve yağışlıdır. Ulaşım ağı çok gelişmiştir. Otobüs ve metro hatları günde 10 milyon kişiye ulaşım hizmeti sağlamaktadır. Çinliler pirinci çok severler, pirinç ile farklı farklı yemekler yapıp, değişik tatlara oluşturmuşlardır.

Pekin’de akademik açıdan donanımlı ve kaliteli birçok üniversite ve dil okulu bulunmaktadır. Bu okullar arasında en popüler olanları:

  • Sprachcaffe Dil Okulu
  • Mandarin House Dil Okulu
  • Eurocentres Dil Okulu

Şanghay’da Çince Eğitimi

Çin’in en büyük kenti olan Şanghay, eğitim ve teknolojiyi etkin şekilde kullanması ve doğal yaşama göstermiş olduğu önemle dünyanın en gözde liman kentlerinden biri haline gelmiştir.

Şanghay’da ulaşım için; metro, otobüs ve taksiler le konforlu ve sorunsuz bir şekilde gitmek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Gökdelenler şehri diye adlandırılan ve iş dünyasının merkezindeki konumunu her geçe gün perçinleştiren şehirde dünya ticaretinin kalbi konumundadır.

Şanghay Çin’in en büyük kentidir ve her yıl yüzlerce öğrenci dil öğrenmek için buraya gelmektedir. Çince öğrenmek isteyen uluslararası öğrencilerin dil eğitimi konusunda en çok tercih ettiği dil okulları

  • Mandarin House Dil Okulu
  • Sprachcaffe Dil Okulu

 

Çin’de Dil Eğitimi Alırken Konaklama Seçenekleri

Çin’de dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için konaklama seçenekleri okulların yurtlarıdır. Aile yanı konaklamayı biz öğrencilerimize önermiyoruz. Bu yurtlarda oda kahvaltı veya yarım pansiyon seçenekleriyle konaklamanızı ayarlayabilirsiniz. Tek veya çift kişilik odalarda konaklayabileceğiniz yurtlarda, çift kişilik odalarda banyo ve lavabolar ortak kullanım şeklindedir. Yurtlar okullara yürüyerek rahatça ulaşılabilecek kadar kısa mesafelerdedir. 

Çin’e Ulaşım

İstanbul’dan Pekin’e gitmek isterseniz aktarmasız uçuşla yaklaşık 9 saat yolculuk yapmanız gerekmektedir. Pekin’de uçaktan indikten sonra metro veya taksilerle dil okulunuza yada konaklayacağınız yurdunuza oldukça rahat biçimde geçebilirsiniz.

Şangay havalimanını tercih ettiğinizde ise Türkiye’den Şangay’a direk uçuşlarla yaklaşık 10 saat yolculuk yapmanız gerekir. Şangay’da indikten sonrada metro veya taksi ile rahatça istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Çin’de dil eğitimi almak yani  dünya üzerinde önemi her geçen gün artan Çin’ce yi Çin’de öğrenmek gibi bir planınız varsa UNIEDU Yurtdışı Eğitim bünyesindeki eğitim danışmanlarımızla iletişime gerecek onların tecrübelerinden yararlanabilir. Birlikte hayallerinizdeki planı beraber kurabiliriz. Çin’de dil okul fiyatları ve indirim kampanyaları hakkında anında bilgilendirilirsiniz.

 

INSTAGRAM #unieducomtr