Neden Londra'da Eğitim Almalıyım?

NEDEN LONDRA’DA EĞİTİM ALMALIYIM?

Neden Londra’da eğitim almalıyım? Londra’nın avantajları neler? İngilizceyi en doğru Londra’da mı öğrenebilirim? Londra’da hangi okulu tercih etmeliyim? Yurtdışı eğitim denildiğinde ülkemize olan yakınlığıyla Londra ilk akla gelen şehir olmaktadır. Popüler bir şehir olması, ilköğretimden itibaren eğitimcilerin İngilizcenin öğrenileceği en doğru yer olarak hafızalara yerleştirmesi Londra’da eğitim almayı popüler bir o kadar da şüpheci hale getirmektedir.

İngiltere’de dil eğitimi ve yüksek öğrenim için en fazla seçeneği içinde barındıran şehir şüphesiz Londra’dır. Londra, hareketli yapısı, sahip olduğu imkanları ve fırsatlarıyla öğrenci hayatı için ideal şehirlerden biridir. Dünyanın en kaliteli ve prestijli okullarına sahip olduğundan, eğitim ve sonrası iş hayatı için her yıl binlerce öğrenci Londra’yı tercih etmektedir. Peki Londra’yı bu kadar tercih edilebilir ve özel kılan nedir? Neden Londra’da eğitim almalıyım?

  • Kültür Çeşitliliği

İçinde kültür çeşitliliği bulundurması. Londra, dünyanın en büyük metropol şehirlerinden biridir. Özellikle son yıllarda sahip olduğu fırsatlar nedeniyle dünyanın her yerinden göç almış, çok kültürlü bir yapıya sahip olmuştur. Avustralya’dan Malta’ya, Kanada’dan Hindistan’a, Pakistan, Singapur, Nijerya gibi dünyanın pek çok ülkesinden gelen nüfus hem renkli hem de birbirine saygılı ve dostça yaşayan bir nüfus oluşmasını sağlamıştır.

Yaklaşık 30 milyon insana ev sahipliği yapan başkentte, 300’den fazla dil konuşulmakta olup birçok farklı dil, din, ırk, siyasi görüş ve düşünceye sahip insan topluluğu bulunmaktadır. Bu durum farklı bölge ve sokaklar kurulmasına, her kültürü yansıtan dükkân ve restoranlara, değişik festivallere şahit olma fırsatı yaratır.

  • Gezilecek Yerler

Gezilecek yerler sıralamasından İngiltere’de zirvede; Londra, sadece bir metropol şehri veya başkent değil, aynı zamanda İngiltere’de en fazla gezilip görülecek yere sahip olan şehridir. 1000’den fazla müze, galeri ve tarihi yapıya sahip olan şehir, kütüphaneleri ve görkemli tiyatrolarıyla da tarihin üzerinde yaşayan bir şehirdir. Bu yapıların tamamın gezmek Londra’yı ziyaret eden herkesin aylarını almaktadır.

Kültür turizmi için bu denli seçenek sunan şehir, İngiltere’de eğitim için gelen öğrencilere sayısız kütüphanesi ve uçsuz bucaksız kaynaklarıyla rahat bir eğitim ve araştırma ortamı sunar. Gezilecek yerler arasında London Tower, Big Ben, London Eye, Tower Bridge, Buckingham Palace en başı çekmektedir.

  • Öğrenci Popülasyonu

Londra, dünyanın her yerinden kabul ettiği öğrenci nüfusuyla renkli ve çok kültürlü bir ortama sahiptir. 100 binin üzerinden öğrencinin yaşadığı Londra, öğrenci mekanları, kafeler, her kültürü yansıtan restoranlar ve öğrencilere özel alternatiflerle dinamik ve hareketli bir yapıya sahiptir. Zamanın 24 saat akıp geçtiği bu şehir, her ne kadar kalabalık olsa da geniş park ve bahçeleriyle huzur bulmaya ve sakin saatler geçirmeye de olanak sağlar.

  • İngilizce Öğrenmek

Londra, İngilizce öğrenmek ve İngilizceyi ilerletmek için en ideal şehirlerden biridir. Yurtdışında dil eğitimi düşünen uluslararası öğrenciler için en popüler destinasyondur. Zincir dil okullarının tamamının şubesi olan Londra, aynı zamanda butik dil okulları ve kaliteli üniversiteleri ile de dil eğitimi almak ve ilerletmek için pek çok alternatife sahiptir. Dünyanın her yerinden gelen mix nüfusun ortak özelliği İngilizce konuşuyor olmasıdır. Hangi milletten olursa olsun insanları birbirine bağlayan ortak dil İngilizcedir. Bu nedenle günlük hayatta konuşmak, pratik yapmak olağan hale gelir.

  • İş Fırsatları

Londra, İngiltere’nin en büyük ekonomisine sahip olan şehridir. Özellikle bankacılık, finans, bilim ve medya gibi alanlarda dünyanın en büyük firmalarının şubelerini içinde barındıran Londra, eğitim için gelen öğrencilere eğitimlerinden sonra harika iş ev kariyer fırsatları sunmaktadır. Özellikle BBC, HSBC gibi uluslararası çalışan banka ve yapılar, staj veya iş amaçlı başladıktan sonra başka ülkelerin kapılarını aralamaya olanak sağlar. Eğitim sonraki 1 yıl iş arama amaçlı vize uzatmaya izin veren İngiltere, öğrencilere bu fırsatları değerlendirme olanağı sağlar.

  • Dünya Çapında Başarılar

Dünya çapında başarılara imza atmış bilim adamlarını eğitmiş olan şehirdir. Londra, saydığımız gibi bilim alanında da oldukça ileri seviyede bir şehirdir. Geçmişten günümüze kadar birçok alanda ses getiren buluşların ortaya çıktığı ve dünyaca tanınan ünlü bilim insanlarının yetiştiği Londra, 70 Nobel Ödülü sahibi bilim insanına katkıda bulunmuş bir şehirdir. Penisilin, DNA üzerine çalışmalar, parmak izin geliştiricileri gibi alanlarda çığır açan çalışmaların merkezi olmuştur.

  • Ücretsiz Aktiviteler

Şüphesiz öğrencilerin öğrencilik hayatında en çok dikkatlerini çeken, bulundukları şehirdeki ücretsiz aktivitelerdir. Londra gibi pahalı bir şehir düşünülünce, ücretsiz yapılacakların önemi daha da artmaktadır. Londra’da ulaşımda öğrencilere nerdeyse yarı yarıya indirim sağlanmakta ve bazı günler müze gezileri ve aktiviteler öğrencilere ücretsiz düzenlenmektedir. Bunlar arasında; Britsih Museum, Saatchi Gallery, Hyde Park, Nationaly Gallery, Victoria Museum, National History Museum gibi pek çok muze ve galeri bulunmaktadır. Öğrencilerin tek yapması gereken internetten hangi günler öğrencilere ücretsiz olduğunu ve diğer ücretsiz şehir aktivitelerini araştırmak ve değerlendirmektir.

Neden Londra’da eğitim almalıyım sorunu sizin için anlatmaya çalıştık. Sunum olduğu imkanlar, geçmişten günümüze gelen eğitim kültürü, eğitim birikimi, sizin eğitim alacağınız sürede size katacağı vizyon, fırsat ve geleceğinize yönelik eşsiz imkanlardan kısaca bahsettik. Sizde eğitim için Londra’yı tercih etmeyi düşünüyorsanız UNIEDU Yurtdışı Eğitim bünyesindeki tecrübeli eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanarak vize süreçleri, okul bilgiler, kariyer ve hedeflerinize uygun yol haritası çıkartabiliriz. UNIEDU ailesi ile hayallerinize daha yakınsınız…

INSTAGRAM