Neden Yurt Dışında Eğitim ?

Neden Yurt Dışında Eğitim?

Neden yurtdışında eğitim sorusu bundan kısa zaman önceye kadar insanlar tarafından daha çok sorulurken şimdilerde neresi daha doğru tercih, hangi eğitimi nerede almak daha doğru gibi sorular sorulmaktadır.  Günümüz dünyasında, teknolojik gelişmelerin ve bilginin her yerden kolayca ulaşılabilir hale gelmesi; sermayenin, dünyanın her tarafında is yapar olması “DÜNYA İNSANI” diye tabir edebileceğimiz kişilerin gelecekte aranan kişiler olacağını göstermektedir.

Dünya insanından kastımız; evrensel eğitime sahip, vizyonu geniş, yabancı dil bilgisine sahip, farklı kültürler hakkında bilgi sahibi olan ve bunu ilişkilerinde avantaja çevirebilen kişilerdir.  Dünya insanı olmak için ülkemizdeki öğrenci ve/veya kariyer hedefi olan kişilerin bir an önce evrensel eğitime ulaşmak için en kısa yol olan yurt dışında eğitim fırsatını değerlendirmesi gerekmektedir.

Neden Yurtdışında Eğitim Sorusuna Cevaplarımız;

Yurtdışında eğitim, son zamanlarda ülkemizde oldukça popüler hale gelmeye başladı. Kısa bir süre önceye kadar yüksek lisans veya doktora programları için çok az sayıda öğrenci yurt dışına gidebilirken bugün bu sayı oldukça arttı. Önceki yıllarda maddi açıdan imkanların elverişsiz olması, eğitim almak için istenen şart ve evrakların kolaylıkla tamamlanamaması ve iletişim ve haberleşme araçlarının bu denli yaygın olmayışı insanları yurtdışında eğitim konusunda çekingen kalmalarına sebep oluyordu.

Günümüzde ise her şeye ulaşmak çok kolay ülke ekonomisi ve insanların alım gücü eskisine göre daha iyi seviyede olduğu için, ailelerin eğitim konusuna daha hassas davranması, eğitim sistemimizdeki aksaklıklar, yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin sayısında artışa sebep olmuştur.

Neden Yurtdışında Eğitimin Katkıları

Akıcı bir dille etkili iletişim becerisine sahip olursunuz. Öğrenmek istediğiniz dili o ülke sınırları içinde ve o ülke insanlarıyla mecburi sosyal birliktelik yaparak kullanırsınız. Pro aktif bir şekilde dil bilgisine sahip olursunuz. Yemek yediğiniz lokantada, alışveriş yaptığınız markette, yolculuk ettiğiniz otobüste mecburen insanlarla iletişime geçerek dilinizi geliştireceksiniz.

Farklı kültürler hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen öğrencilerle aynı sosyal ortam bulunup arkadaşlıklar kuracaksınız.  O insanların kültürlerini öğreneceksiniz. Dünya’nın her yerinde ortak bir konu üzerinde hassasiyetler çerçevesinde konuşmak ve ilişkilerinizi kuvvetlendirme imkânına sahip olursunuz.

Kişinin kendine olan güveni artar. Bilmediğiniz bir ülkede tek basınıza kararlar alıp anı dolu dolu yasayacaksınız, bu durum kişilerin kendilerini tanımasını, kendine güvenmesini sağlayacaktır.

Kariyeriniz için fark yaratacak bir detay oluşturacaksınız. Yurtdışında eğitim almak sizi farklı kılacaktır.

Vizyonunuzu genişletecek bir maceraya atılmış olacaksınız. Bu sayede olay ve durumlara herkesten farklı bir bakış açısı kazanmış olacaksınız.

Yurtdışında ekonomik refahı yüksek olan ülkelerde çalışabilme imkânınız olacak. Birçok öğrenci eğitim almaya gittiği ülkedeki uluslararası firmalarda işe başlamış ve kariyerlerine orada devam etme şansı yakalamıştır. Ayrıca dünyanın herhangi bir yerinde önemli projelerde üst düzey yönetici olarak çalışma fırsatında değerlendirebileceksiniz.

Uluslararası network sahibi olacaksınız. Dünyanın birçok ülkesinden aynı amaçla gelmiş insanlarla birlikte vakit geçirip, unutamayacağınız hatıralar edineceksiniz.

Kariyerinize farklı rotalar çizebilirsiniz. Akademik olarak, yurt dışında master, doktora yapma imkânlarını değerlendirebilirsiniz. Yurtdışında eğitim ücretsiz şekilde alabileceğiniz fırsatları yerinde takip edebilirsiniz.

Kültürel bilgi ve birikim sahibi olacaksınız. Eğitim süreniz boyunca farklı ülkeleri ziyaret ederek gezip gönlünüzce eğleneceksiniz. operalar, müzeler, şelaleler, tabiat parkları vb.

Üst düzey akademik bilgi ve donanıma sahip olacaksınız, kalitesi dünyaca kabul edilmiş uluslararası okullarda eğitim almış olacaksınız. bunların bir çoğu dünya sıralamasında ilk 250 içerisinde ki okullardır.

Eğitiminiz esnasında, bulunduğunuz ülkeyi hatta, vize problemi olmayan ülkeleri de gezip görme şansına sahip olabilirsiniz.

Yeni hobiler edinebilir. Kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz.

Eğitim aldığınız ülkenin bayram, festival, fuar, geleneksel tören ve kutlamalarını görüp etkinliklere katılabilirsiniz, Böylece genel kültür anlamında kendinizi geliştirmiş olursunuz.

Ülkenize döndüğünüzde uluslararası firmalarla yapacağınız İngilizce mülakatlarda, sizi test eden kişiyi yabancı dil bilginizle etkileyeceksiniz.

İnsanların size olan saygısı artacak.

Neden yurtdışında eğitim sorusu kafanızı kurcalıyor ise, yurtdışında eğitim ücretleri, yurtdışında eğitimi nerede almanın sizin için doğru ülke olduğuna karar veremiyorsanız, doğru program konusunda bilgilendirilmek istiyorsanız, sizde geleceğin dünyasında kendinizi inşa etmek istiyor, kariyerinizle fark yaratmak istiyorsanız UNIEDU Yurtdışı Eğitim bünyesindeki eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngilizceyi öğrenme isteği sebebiniz hakkında vereceğiniz bilgiler ışığında ekonomi ve kalite açısından sizin için en uygun lokasyon, okul, süre hakkında değerlendirmeler yapıp size önerilerimizi sunabilir. eğitim görmek istediğiniz bölüme göre yurtdışında lisans eğitimi veren hayallerinizdeki okullarda eğitim almanıza yardımcı olabiliriz. UNIEDU Yurtdışı Eğitim ile ARTIK HAYALLERİNE ÇOK YAKINSIN.

 

 

INSTAGRAM