Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmeti Almanın Önemi

YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIK HİZMETİ ALMANIN ÖNEMİ

Yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti almanın önemi; birçok aşamadan oluşan yurtdışında eğitim sürecinin tüm basamaklarında kendini hissettirmektedir. Alınacak eğitime karar verme, ülke seçimi, konaklama tercihi, yaşam standartları, vize başvurusu…

Tüm bu aşamalar için yapacağınız yanlış adımlar sürecin tıkanmasına, sizde motivasyon eksikliğine, hayal kırıklığına, eğitim alamamanıza, vize reddine, yanlış okul veya bölüm tercihine, yanlış ülke tercihine kadar etki etmektedir. Hayallerinize ve geleceğinize yapmak istediğiniz bu ciddi yatırımda yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti almanın önemini kavrayan insanlar tüm aşamalarda eğitim danışmanlarıyla dirsek teması halinde birlikte hareket etmektedir.

Yurtdışı Eğitim

Yurtdışı eğitim, günümüzde oldukça revaçta olup ve pek çok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Bazı öğrenciler yaz tatillerini yurt dışında dil eğitimine ayırırken, bazı öğrenciler yurtdışında lise, üniversite, yüksek lisans ve benzeri programlar ile daha uzun süreli eğitimlere yönelmektedir. Her ne şekilde olursa olsun, yurtdışında eğitim Türkiye ekonomisi düşünüldüğünde öğrencilerin ve ailelerinin karar verirken iki kez düşündüğü ve ciddi yatırımlar yaptığı bir alandır.

Aileler yapacakları yatırımın karşılığını görmek isterken, öğrenciler de olabildiğince verim alabilecekleri ülke ve okullara yönelmektedir. Dolayısıyla hem maddi hem manevi her anlamda düşünülmesi ve doğru karar verilmesi gereken bir konudur. Bu noktada deneyimli danışmanlık firması ile iletişime geçmek ve sürecin bir uzman tarafından yönetilmesi büyük önem taşır.

Yurtdışında eğitime karar veren öğrencinin bir sonraki adımı, hangi ülkenin hangi şehrinde hangi alanda eğitim alacağına karar vermesidir. İnternet üzerinde çok fazla kirli bilgi dolaştığı için öğrencilerin bu aşamada geleceklerini etkileyecek eğitime karar verirken, beklentilerini karşılayacak doğru tercihlere yönelmesi gerekir.

Öğrenciler, bütçelerine, yeteneklerine, gelecekteki kariyer hedeflerine göre en uygun ve doğru alternatifleri bulmalı ve tercihlerine yapmalılar. Bu aşamada ülkeleri ve yaşam koşullarını bilen, okulları tanıyan ve her öğrenci için doğru kararı verebilmek için tüm bilgilerin analizini yapıp sunabilen deneyimli eğitim danışmalardan yardım alınması gerekir.

Öğrenci ve Danışman

Öğrenci ve danışmanla birlikte eğitim alınacak okula karar verildikten sonra, başvuru dosyasının tam ve eksiksiz hazırlanması ve zamanında başvurunun yapılması gerekir. Bu aşamada okulların başvuru şartları tek tek incelenmeli ve öğrencinin şartları sağladığı üniversitelere, kendi başvuru dönemlerinde dönüş yapılmalıdır.

Birçok öğrenci okulların başvuru şartlarını ya yanlış ya eksik araştırdıklarından tam bir başvuru sağlayamamakta veya başvuru sürelerini kaçırmaktadırlar. Bu nedenle eğitim danışmanları ile iş birliği içerisinde dosya hazırlamak ve uygun dönemde başvuruyu gerçekleştirmek büyük önem taşır.

Bir diğer nokta, okuldan kabul aldıktan sonraki vize süreci ve vize dosyası hazırlamaktır. Her ülkenin vize başvuru süreci, şartları ve hazırlıkları farklı olduğundan hepsi için genel bir başvuru ve işlem süresi yoktur. Bu nedenle öğrenciler, zamanında ve kişiye özel doğru evraklarla yanlış veya eksik belge beyan etmeden başvurusunu sağlamalılardır. Aksi taktirde öğrenciler kabul alsalar dahi, vizeden onay alamazlar ve eğitim dönemini kaçırabilirler.

UNIEDU Yurtdışı eğitim bünyesindeki eğitim danışmanlarımız gerek yükseköğrenim gerekse dil eğitimi için yurtdışı planlarınız olduğunda sadece sürecin başından sonuna kadar yanınızda yer almakla kalmaz, eğitiminiz bitene kadar sorularınız ve sorunlarınız için her zaman yanınızda olur.

Yurtdışı Eğitim için Aşamalar

Yurtdışı eğitim için aşamaların toplamı bir süreci oluşturur. Eğitim Danışmanları aşama aşama ilk günden itibaren sizi yönlendirir ve başvuru sürecinizi yönetir. İlk olarak; kişisel verileriniz, eğitim bilgileriniz, yabancı dil ve seviyeleriniz, gelecekte hedeflediğiniz kariyer ve bu yolda ihtiyaç duyacağınız eğitim analiz edilir. Eğitim almak istediğiniz ülke, şehir ve okulu sizin için uygunluğu incelenir.

Vize şartları ve sizin bu şartları sağlayıp sağlamadığınız ele alınır. Diğer ülkeler ve şartlarla karşılaştırmalar yapılır ve size daha uygun alternatifler varsa sunulur. Eğitim için planladığınız süre veya bütçenize uygun olarak bir maliyet tablosu çıkarılır. Seçtiğiniz programa kayıt ve kabul işlemleri, programın süresine ve türüne göre değerlendirilerek size uygun vize aşaması belirlenir.

Öğrenciler karar aşamasını geçtikten sonra danışmanlarımızla ön kayıt aşamasına gelmiş olurlar. Karar verilen okul üzerinden ön kayıt gerçekleşir ve tahmini başlanacak tarih üzerinden ön kayıt belgesi alınır. Böylece okulda öğrencinin yeri rezerve edilmiş olur. Bunun için temsili bir ön kayıt ödemesi yapılır. Konaklama rezervasyonu, uçak bileti rezervasyonu ve kişiye özel evrak listesinin temini ile vize başvuru aşamasına öğrenci hazır hale getirilir.

Her iki tarafın hazırladığı belgeler detaylıca gözden geçirilir ve vize formları danışman tarafından eksiksiz doldurulur. Vize randevusu önden alınan öğrenci, randevu saatinden önce vize başvuru ofisinde olur. Bu aşamada başvuru yapılan ülke aracı kurum yerine direkt başvuru kabul eden bir ülkeyse, danışman tarafından öğrenci mülakata veya sorulabilecek muhtemel sorulara karşı hazırlanır.

Vize onaylandıktan sonra ön kayıt ücreti düşerek öğrencinin geri kalan ödemesi gerçekleşir ve okula net kayıt yaptırılır. Öğrencinin konaklaması belirlenir ve kendisine okul konumu ve çevre hakkında bilgilendirme yapılır. Gidiş günü geldiğinde öğrenci ile irtibatta olarak havalimanından sağlıklı bir şekilde çıktığından ve ülkeye girdiğinden danışman emin olur. Sürekli kontak halinde olarak, okuluna ve konaklamasına yerleşene kadar iletişime aralıksız devam eder.

Eğitim aşamasında öğrenciye belli periyodlarla eğitim kalitesi, süreci, herhangi bir talep veya şikâyeti olup olmadığı sorulur. Uzman danışmanlığımız öğrencinin eğitimi ne kadar süre olursa olsun, bitip Türkiye’ye dönene kadar devam eder. Öğrenci döndüğünde ise orda geçirdiği zaman ve deneyimle ile ilgili geri dönüşleri ve gözlemleri değerlendirilir.

UNIEDU Yurtdışı Eğitim bünyesindeki tecrübeli eğitim danışmanlarımız, ofisimize girdiğiniz an başlayan eğitim yolculuğunuzdan, eğitiminiz bitene kadar olan süreçte olan tüm detaylarla sizin için tek tek ilgilenir ve her aşamada en büyük destekçiniz olur.

Yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti almanın önemini çok iyi bilen bir ekip içindealacağınız eğitime karar verme, ülke seçimi, konaklama tercihi, yaşam standartları, okul tercihi, okula başvuru, kayıt prosedürü, niyet mektubu, vize başvurusu… süreçlerde ilerlemek isterseniz istediğiniz her an bizimle iletişime geçebilirsiniz.

INSTAGRAM